PRANEŠMAS APIE BIUDŽETINĖS ĮSTAIGOS NAUJOJO DAUGĖLIŠKIO VAIKŲ GLOBOS NAMŲ REORGANIZAVIMĄ

Pranešame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.97 straipsnio 3 ir 9 dalimis, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 21 punktu, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 4 ir 14 straipsniu ir Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 23 d. sprendimu Nr. T-138 „Dėl sutikimo reorganizuoti Naujojo Daugėliškio vaikų globos namus prijungiant prie Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro", 2017 m. gruodžio 4 d. parengtas biudžetinės įstaigos Naujojo Daugėliškio vaikų globos namų reorganizavimo sąlygų aprašas.
Teikiame duomenis apie reorganizavimo procese dalyvaujančius juridinius asmenis:
1. Reorganizuojama biudžetinė įstaiga, kuri kaip juridinis asmuo baigs veiklą - Naujojo Daugėliškio vaikų globos namai:
1.1. pavadinimas - Naujojo Daugėliškio vaikų globos namai;
1.2. teisinė forma - biudžetinė įstaiga;
1.3. buveinė - Mokyklos g. 9, Naujojo Daugėliškio sen., Naujojo Daugėliškio k., Ignalinos r.
1.4. kodas -155633789;
1.5. registras, kuriame kaupiami duomenys apie įstaigą - Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registras.
2. Reorganizavimo procese dalyvaujanti biudžetinė įstaiga, kuri kaip juridinis asmuo po reorganizavimo tęs veiklą - Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras:
2.1. pavadinimas - Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras;
2.2. teisinė forma - biudžetinė įstaiga;
2.3. buveinė - Pupienos g. 4, Didžiasalis, Ignalinos r.
2.4. kodas -155626061;
2.5. registras, kuriame kaupiami duomenys apie įstaigą - Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registras.
Su parengtomis reorganizavimo sąlygomis, po reorganizavimo veiklą tęsiančio Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro nuostatų projektu ir reorganizavime dalyvaujančių biudžetinių įstaigų praėjusių trejų finansinių metų finansinių ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniais, finansinės būklės ataskaitomis ir žemesniojo lygio biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitomis galima susipažinti atitinkamai:
Naujojo Daugėliškio vaikų globos namuose, adresu Mokyklos g. 9, Naujojo Daugėliškio sen., Naujojo Daugėliškio k., Ignalinos r. (telefonas pasiteirauti Nr. (8 386) 48 882);
Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centre, adresu Pupienos g. 4, Didžiasalio k., Ignalinos r. (telefonas pasiteirauti Nr. (8 386) 59 200).

 

 


Saulėtą rugsėjo 29 dieną Didžiasalio "Ryto" gimnazijos stadione vyko didelis sujudimas - ten šurmuliavo Didžiasalio seniūnijos organizuota kasmetinė rudens šventė. Šių metų tema – kulinarinis paveldas. Besišypsantys žmonės vaišino patiekalais iš savo užauginto derliaus, dalinosi senelių, prosenelių receptais. Stalelį "Svečiuose pas močiutę" paruošėme ir mes. Visus norinčius vaišinome šviežių kopūstų troškiniu, virtomis bulvėmis su lupena, orkaitėje keptais obuoliais, slyvų pyragu bei kmynų arbata. Už žmonių juoką garsiau skambėjo tik šaunių muzikantų skleidžiama muzika. Mūsų talentingieji vaikai taip pat parengė pasirodymą - susirinkusiems svečiams dovanojo du šokius. Dėkojame žiūrovams už aplodismentus. Šventė neprailgo. Buvo smagu susirinkti ir pabūti drauge.Vykdomas projektas „Gyvenimo skonis“

 

    2017 m. gegužės 31 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialines paramos šeimai centre startavo naujas projektas "Gyvenimo skonis". Pasitelkiant charizmatiškus lyderius projektu siekiama turtinti jaunimo patirtį, ugdyti kilnias ir pagarbą keliančias vertybes.
    Pirmieji projekto svečiai buvo MyHero komandos nariai. MyHero! – sporto ir sveikos gyvensenos judėjimas, vienijantis daugiau kaip 30 000 narių visoje Lietuvoje.

    Šio judėjimo tikslas - sveikatinti tautą per sportą, mitybą ir sąmoningumą.  MyHero komandos nariai per savo asmeninių istorijų pasakojimą siekė perduoti vaikams sveiko ir aktyvaus gyvenimo skonį. Visi dalyvavę susitikime turėjo progą įdomiai, linksmai ir prasmingai praleisti laisvalaikį. MyHero komanda taip pat metė jaunimui iššūkį – būti paruoštiems ir pravesti viešą treniruotę savo draugams ir bendramoksliams.     Trys paaugliai priemė šį iššūkį ir birželio 15 d., apmokyti profesionalių MyHero trenerių, pravedė treniruotę gryname ore. Buvo smagu žiūrėti kaip jaunimas įsitraukė į šią aktyvią sportinę veiklą. Visiems dalyviams ji taip patiko, kad buvo nuspręsta pravesti dar vieną viešą treniruotę. Liepos 14 d. į mūsų namelius  susirinko daug vaikų, ir visi linksmai sportavo. Buvo daug muzikos ir judėsio!

 

      Rugsėjo 7 d. įvyko vaikų susitikimas su antruoju projekto svečiu - Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentu Simonu Dailide. Jaunas charizmatiškas lyderis, sveikuolis ir keliautojas, įvairių masinių renginių organizatorius ir savanoris pasakojo vaikams kaip su dviračiu numynė iki Paryžiaus, apie kopimą į kalnus, maudynes lediniame vandenyje, išlikimo žygius, stovyklas ir savanorystę, tikslus, pasirinkimus, iššūkius, bei naujas galimybes. Buvo ne tik daug įkvėpiančių pasakojimų, bet ir įtraukiančių, linksmų žaidimų. Baigėsi susitikimas prisiimtais iššūkiais: vieni vaikai prisižadėjo perskaityti per dieną ne mažiau vieno puslapio, kiti vaikai - nueiti per dieną ne mažiau 8000 žingsnių! Buvo ir tokių, kurie nusiteikė ir skaityti ir žingsniuoti - priemė iš karto du iššūkius! Tiek iššūkiai, tiek jaunimas juos priėmęs - verti pagarbos.     Spalio 6 d. įvyko susitikimas su Lietuvos gatvės šokių žvaigžde – Dainiumi Žebrausku (Skruzdėliuku). ANT studijos vadovas, buvęs daugkartinis šalies sportinės gimnastikos čempionas, kadaise populiarios grupės „RSA“ lyderis, projekto „Big City Boys“ narys, muzikos prodiuseris, daugelio šalies turnyrų organizatorius bei vedantysis susitikimo su vaikais metu pamokė ne tik šokio judėsių, bet ir įvairių gyvenimo tiesų. Tai buvo labai gyvas, idomus, atviras ir kviečiantis susimąstyti pasakojimas pie atsakomybę, motyvaciją ir pagarbą, pasirinkimus, tikslus ir pasiekimus, mokslus ir laisvalaikio būdą. Ne tik vaikai, bet ir suaugę buvo labai įsitraukę. Neabejotinai kiekvienas išgirdo sau kažką svarbaus.
Labai tikėtina, kad projektas dar nesibaigė. Lauksime naujų svečių. Tęsime pradėtą veiklą. Kol tik bus norinčių ateiti į susitikimus, tol bus prasmė tokius projektus organizuoti. 

 Rugpjūčio 30 d. Vaikai, lankantys Dienos centrą, vyko į Anykščius pramagauti. Anykščiuose turėjome galimybę aplankyti žymiausias šio krašto vietas: vinguriuojantį Medžių lajų taką, Puntuko akmenį, Angelų muziejujų. Išvykos metu turėjome dar daug nuotaikingų pramogų.Rugpjūčio 17 – 18 dienomis su vaikais iškeliavome į žygį. Įsikūrėme Vaišniūnų stovyklavietėje. Vaikai džiaugėsi maudynėmis, mėgavosi saulės spinduliais, kūrėsi  laužą, ant kurio gamino maistą. Taip pat aplankėme ir Ginučių vandens malūną. Tai buvo netradicinė mūsų išvyka, nes miegojome po atviru dangumi. Ši išvyka paliko vaikams daug nepakartojamų ir įsimintinų akimirkų.Liepos 29-30 dienomis 10 Didžiasalio seniūnijos vaikų  dalyvavo projekte ,,Pasveikink jūrą Palangoje". Vaikai turėjo galimybę pirmą kartą pamatyti jūrą.   Prieš susitikdami su Baltiją, vaikai piešė piešinius tema ,,Kaip aš įsivaizduoju jūrą". Šventinė programa prasidėjo linksmąja eisina prie jūros, kur vyko susitikimas su Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Gribauskaitė.  Šventės metu vaikai aplankė Gintaro muziejų, "Laumės juostos" festivalį, muzikinį fontaną bei dalyvavo putų šou. Savaitgalis praleistas prie jūros, ilgam išliks vaikų prisiminimuose. Šią įspūdingą išvyką finansavo Ignalinos rajono savivaldybės administracija.Birželio 26 – liepos 8 dienomis vyko projektas ,,We do it together“. Tai tarptautinis socialinis meno projektas, kurio tikslas yra  meną pristatyti kaip pagrindą, kuriuo pasinaudojant yra vystoma saviraiška, socialiniai ir bendravimo įgūdžiai, pasitikėjimas savimi ir kūrybingumas. Dvi savaites skirtingų šalių atstovai vaikams vedė užsiėmimus. Kartu su jais vaikai mokinosi piešti,šokti, dainuoti, gaminti įvairiausius darbelius. Žinodami, kad svečiai mūsų krašte lankosi pirmą kartą, aprodėme Ignalinos rajono apylinkes.
Šis projektas mūsų vaikus supažindino su skirtingomis kitų šalių kultūromis, vaikai turėjo galimybę panaudoti jau turimas anglų kalbos žinias bei įdomiai praleisti laiką. Prisiminimams liks ne tik įspūdžių pilnos akimirkos, bet ir savanorių kartu su vaikais tapyti piešiniai ant centro lauko sienų.Birželio 8 d. Vaikai, lankantys Dienos centrą, vyko pramagauti į Vilnių. Jie aplankė tris muziejus:Iliuzijų, Geležinkelio ir Žaislų. Labiausiai vaikams įsiminė ir patiko Žaislų muziejuje. Čia vaikai susipažino su įvairiais skirtingų šimtmečių žaislais. Taip pat  turėjo galimybę pažaisti žaislais, kuriais žaidė mūsų tėveliai. Po apsilankymo muzejuose, aplankėme ir Trijų Križių kalną.
Vaikai grįžo laimingi ir teigiamai nusiteikę.Birželio 6 d. aplankėme Dūkšto senelių namus,  kur praleidome ypatingą žaidimų popietę. Šia prasminga iniciatyva siekėme sustiprinti abiejų kartų emocinį ryšį bei praskaidrinti ten gyvenančių senjorų dieną, atnešdami jiems ypatingą dovaną – vaikų mini koncertuką, bei jų pačių rankelėmis pagamintas šypsenėles, kurios buvo išdalintos kiekvienam gyventojui. Ypatingai gerų emocijų suteikė bendra senjorų ir vaikų veikla – stalo žaidimai. Kiekvienas galėjo išbandyti jėgas žaisdami šaškėmis, domino ir kitais stalo žaidimais. Labai džiaugėmės, kad vaikai pozityviai žiūri į senyvą žmogų, su juo bendrauja, domisi jų gyvenimu globos įstaigoje. Senelių ir vaikų šypsenos prie  bendro žaidimų stalo skleidė šilumą, gėrį ir nuoširdumą kiekvieno iš jų širdelėje.
Džiugu, kad sulaukėme pakvietimo tiek iš senjorų, tiek iš įstaigos darbuotojų dar kartą juos aplankyti. Tikimės, kad užsimezgusį ryšį palaikysime ir toliau. 

 

Birželio 3 d. dalyvavome tradiciniame vaikų gynimo dienai skirtame kartingų turnyre. Mūsų komandai atstovavo Karolis Šalkauskas, kuris savo amžiaus grupėje užėmė garbingą trečiąją vietą. Ko gero mums sėkmę nešė ir visa palaikymo komanda, kuri aktyviai palaikė Karolį visų varžybų metu. Visų dalyvių nuotaiką padėjo sukurti tiek koncertavusi grupė „VyšNIOS“, tiek palaikymo komandų pasirodymai. Įspūdingų prizų nepagailėjo vykusi loterija. Na, o mūsų Eglutė turėjo galimybę pabūti šios loterijos vedėjos asistente, kuri traukė laiminguosius skaičius. Birželio 1 d. buvome pakviesti apsilankyti Pūškų pasienio užkardoje.vaikų gynimo dienai skirtame renginyje. Turėjome galimybę ne tik pasiklausyti nuotaikingo koncerto, bet ir patys galėjome išbandyti savo jėgas šaudydami į taikinius. Galėjome apžiūrėti ginklus, paplaukioti kateriu. Ypatingai sužavėjo pasieniečių pasirodymas su šunimis. O kad šventė neprailgtų ir būtų smagesnė, visi vaišinomės kareiviška koše, saldumynais, arbata bei ledais.

Po šios šventės vykome į Ignalinos mieste vykstančias kūrybines dirbtuves. Turėjome galimybė ne tik parodyti savo pačių sukurtus rankdarbius, bet taip pat visus norinčius pamokėme, kaip pasidaryti iš karoliukų medelius, kaip siuvinėti bei mokėme kvilingo paslapčių.Gegužės 26 d.Dienos centro vaikai organizavo šventę sau ir savo tėveliams, kurios metu dainavo, šoko deklamavo ėilėraščius ir žaidė įvairius žaidimus. Visi dalyvaujantys buvo apdovanoti saldžiais prizais. Balandžio 26 dieną tradiciškai mus aplankė Ignalinos rajono jaunieji maltiečiai. Atvykę pasveikino su praėjusiomis Velykomis, padovanojo pilną pintinę margučių bei kitų dovanų. Tuomet visi žaidėme grupinius žaidimus, anksčiau čia nebuvusiems maltiečiams aprodėme savo namus, papasakojom apie savo kasdienybę. Visuomet mus aplanko labai draugiški jaunieji maltiečiai, kurių kiekvienu kartu labai laukiame savo namuose.Balandžio 21 d. Velykų bobutė ir kiškelis pakvietė vaikus švęsti Atvelykio. Atvelykis – tai vaikų Velykėlės. Šią dieną šeimininkės dažydavo visus, per savaitę surinktus, kiaušinius, kuriuos per šventę dažydavo tik vaikai. Tad ir mes negalėjome pradėti šventės kol nebuvo išmarginti visi kiaušiniai. Vaikai, kiškelio pakviesti, margino didįjį kiaušinį, kuris dalyvavo Naisių organizuojamame „Vaikų Velykėlės 2017“ konkurse. Dalyviai sužinojo apie senovinius kiaušinių marginimo raštus, daug bendravo, žaidė.Balandžio 20 d., sulaukėme svečių iš Vokietijos. Svečiai pasveikino vaikus  praėjusių Šv. Velykų proga, įteikė kiekvienam po dovanėlę. Ypatingai nustebino padovanoję inventorių būsimam relaksacijos kambariui. Atsidėkodami vaikai kartu su svečiais žaidė velykinius žaidimus, mokė kiaušinio marginimo raštų, kartu dainavo. Tiek vaikai, tiek svečiai liko sužavėti.

  Balandžio 5 d. pas mus svečiavosi Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Neringa Patiejūnaitė. Šis susitikimas buvo skirtas vaikų asmens higienos įgūdžių gilinimui. Paskaitėlės vyko atskirose grupėse. Tiek berniukai, tiek mergaitės buvo supažindinti su kūno fiziologija bei mokomi, kaip rūpintis savo kūno higiena. Viešnia akcentavo, apie rūkymo, alkoholio žalą organizmui. Kadangi berniukai ir mergaitės dirbo atskirose grupėse, tai jie turėjo galimybę drąsiai kalbėti, klausti bei diskutuoti apie rūpimas problemas.


Balandžio 4 d. sulaukėmė viešnios iš viešosios bibliotekos. Bibliotekininkė Audronė Filipavičienė papasakojo apie Tarptautinės vaikiškos knygos dieną. Šia proga buvo surengta viktorina, vaikai spėliojo lietuvių liaudies mįsles. Pralaimėjusųjų nebuvo, visi dalyviai gavo apdovanojimus.Kovo 25 dieną Centro šeimynos kepė ,,Draugystės“ pyragus. Pyragai buvo kepami su šypsenomis, pagalba vieni kitiems. Vakare vyko draugiškiausio globotinio rinkimai. Kiekvienas vaikas savo nuomonę užrašė ant lapelio ir metė į urną. Suskaičiavus balsus, draugiškiausia globotine tapo Monika, kuri buvo apdovanota, palinkėta ir toliau skleisti šilumą bei draugiškumą. Po rinkimų sėdome prie stalo valgyti pyragų, gerti arbatos bei maloniai pašnekučiuoti.


Kovo 24 dieną vyko sportiniai žaidimai ,,Su draugu sportuot smagu“. Centro kiemelyje buvo žaidžiamas futbolas ir ,,Bulvė“. Lauke mus lepino saulutė, o žaidimai teikė judėjimo džiaugsmą. Žaisdami  stengėmės gražiai, maloniai bendrauti, sakyti vienas kitam gražius žodžius. Po sportinių žaidimų lepinomės saldumynais.Kovo 23 d. Gėlių „Be patyčių“ gaminimas ir įteikimas gyventojams jau tapo tradicija. Pagamintas gėlės kurios pavadinome „Be patyčių“ vaikai įteikė miestelio gyventojams.Kovo 22 d. popietės metu globotiniai pasitelkę savo kūrybingumą sukūrė plakatą apie patyčias. Kurdami plakatą vaikai  suteikė informacijos apie patyčias: kas yra patyčios, kokios patyčių formos, kodėl vyksta patyčios, kokios galimos pasekmės bei jų sprendimo būdai.Kovo 21 dieną  susirinkome Centro aktų salėje, jaukiai apsistatėm minkštom detalėm, pasispraginom spragėsių ir žiūrėjome projekto ,,Saugesnis internetas“ sukurtą dokumentinį filmą ,,Tinklas“. Filmas apie internetinį bendravimą, pavojus tykančius internete. Po filmo vyko jo aptarimas ir susitarėm, kad būsim atsargesni bendraudami per socialinius tinklus, mažiau praleisime laiko prie kompiuterio.Kovo 20-26 dienomis vyko ,,Veiksmo savaitė be patyčių 2017“.

 
Kovo 20 dieną vaikai sukūrė ,,Gražių žodžių medį“. Medis pražydo lapeliais, ant kurių žodeliai: „tu nuostabus“, „tu svarbus“, „būk linksmas“, „atsiprašau“, „myliu“, „nesišaipyk“. Kuo daugiau sakysime vienas kitam gražius žodelius, tuo mažiau pykčio ir  patyčių bus tarp mūsų.Kovo 11 dienai paminėti surengėme viktoriną „Lietuva – tai aš, Lietuva – tai mes!“ Renginio pradžioje komandos turėjo išrinkti savo kapitonus bei išradingai prisistatyti. Vėliau abi komandos tarpusavyje varžėsi, parodydamos savo žinias apie mūsų šalį: apie žinomus žmones, įžymias Lietuvos vietas bei istorinius įvykius. Savo išradingumą komandos parodė darydamos kūrybines užduotis. Labiausiai žavėjo vaikų kūrybiškumas ir draugiškumas dirbant komandoje, todėl pralaimėjusių nebuvo.Vasario 25 dieną energingai  šventėme Užgavėnes. Persirengę, pasipuošę kaukėmis išvykome į Ignaliną. Lietuvos žiemos sporto centre triukšmingai šokom, trypėm ir dalyvavom Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos centro organizuotose linksmosiose estafetėse. Žaidimai atėmė daug jėgų, tad stiprinomės kareiviška koše bei arbata ir, žinoma, ragavom įvairiausių blynų: bulvinių, mielinių, miltinių... Su pokštais ir muzika keliavome toliau. Atvykome į Meironis, į TPA LS Ignalinos poskyrio jau tradicija tapusią Užgavėnių šventę. Šiltai sutikti, dalyvavome įvairiuose žaidimuose ir varžytuvėse. Galiausiai, ant užkurto laužo atsisveikinom su ,,Gavėnu“. Pavaišinti arbata ir blynais, bei gausiai apdovanoti keliavome namo su mintimis, kad ir šiemet vėl pavyko išvaryti žiemą ir pakviesti pavasarį į kiemą.


Vasario 16 dieną minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tą dieną vaikai darė plakatą ,,Aš myliu Lietuvą“. Nors karpymas ir klijavimas užtruko ne vieną valandą, bet rezultatas labai nudžiugino. Savo namelius  papuošėme Lietuvos vėliavos spalvų drugeliais, suskrendančiais į didelę širdelę. Vakare ėjome į Didžiasalio kultūros namų organizuotą minėjimą ,,Mes – Lietuvos dalis“, klausėmės  deklamuojamų eilių, patriotiškų dainų bei tikrinome savo žinias apie Lietuvą viktorinoje.Vasario 14 d. vyko konkursas „Mylimiausia širdelė“. Varžydamiesi dėl nominacijos, dalyviai turėjo atlikti įvairias užduotis: pašokti, padainuoti, sudalyvauti rungtyse. Visas atliktas užduotis vertino kompetentinga komisija, kuri taip pat turėjo galimybę išradingai prisistatyti bei išrinkti dvi aktyviausias „mylimiausias širdeles“. Dalyvavusieji gavo prizus, o laimėtojai ir diplomus. Vėliau visi dalyviai susirinko prie gausaus vaišių stalo. Vasario 10 d. buvome pakviesti dalyvauti į susitikime, kurį organizavo mūsų „Barclays“ draugai. Susitikimas vyko „Rise Vilnius“ ofise. Jis prasidėjo nuo susipažinimo žaidimų, kuriuos vedė televizijos prodiuseris ir žurnalistas Domas Burkauskas. „Barclays“ darbuotojai pristatė savo sėkmės istorijas, kurios buvo pamokančios, skatinančios susimąstyti, siekiant savo tikslų. Vėliau smagiai praleidome laiką  „Illusion rooms“.
  

 

Vasario 4 d. Vykome į 2017 m. Lietuvos mažosios kultūros sostinės Palūšės šventę. Atvykę smalsiai apžiūrėjome ledo skulptūras, stebėjome pasieniečių - kinologų pasirodymą. Berniukai dalyvavo futbolo varžybose, kuriose užėmė garbingą ketvirtą vietą. Sėkmingai vyko dalyvavimas rogučių tempimo varžybose. Vaikai užėmė tris pirmas prizines vietas, už kurias gavo apdovanojimus.Sausio 11 d. vyko susitikimas su Ignalinos rajono Jaunaisiais maltiečiais. Vaikai laukė svečių, pasiruošė šokių ir dainų. Atsidėkodami maltiečiai, padovanojo dovanas. Vėliau vaikai vaišinosi arbata, žaidė grupinius žaidimus. Visi smagiai praleido laiką, kuris visai neprailgo.


Sausio 10 d. kaip ir kiekvienais metais šiemet metus pradėjome nuo susitikimo su svečiais iš Ignalinos rajono savivaldybės. Vaikai svečiams pateikė savo „2016 m. veiklos ataskaitą“, po kurios parodė nuotaikingą „mini“ koncertą.

Ignalinos rajono savivaldybės meras, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja, pasveikino visus su praėjusiomis šventėmis, pristatė naują Ignalinos rajono vicemerą, bei įteikė dovanėlesSausio 6 d. į mūsų jaukius namelius sugužėjo svečiai iš Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo ir Naujojo Daugėliškio vaikų globos namų. Ši diena buvo visiems ypatinga, nes vyko „Kaukių Maskaradas“. Visi turėjome paruošti kaukes, komandų pristatymus. Šventės metu  rungtyniavome tarpusavyje: žaidėme žaidimus, dainavome karaokę, minėme mįsles, atlikome kitas užduotis. Vėliau visi vaišinomės bei šokame. Gruodžio 30 d. sulaukėme svečių iš Kazitiškio bendruomenės. Renginys prasidėjo nuo svečių prisistatymo. Svečiai padėkojo vaikams už Kazitiškio bibliotekoje eksponuotą rankdarbių parodą, prisiminimui padovanojo pieštą stendą, kurio pagalba gali „pavirsti“ princese ar stipruoliu Betmenu. Vėliau prasidėjo linksmybės: dėliojome knygų pavadinimus, vaidinome svečių pristatytame mini spektaklyje, žaidėme žaidimus bei vaišinomės arbata.

 

 Gruodžio 29 dieną aplankėme Mielagėnų Pal. J.Matulaičio parapinius globos namus. Mūsų ten laukė būrys senelių, kuriems nuvežėme kalėdinę dovaną – pačių sukurtą spektaklį „Sniego karalienė“. Kajaus ir Gerdos draugystės istorija, persipynusi su dainomis ir šokiais, džiugino ne tik senelius, bet ir globos namų darbuotojus. Džiaugėmės, kad mūsų atvežta šventinė nuotaika, praskaidrino vienišų senelių širdis.Gruodžio 28 dieną mūsų namuose ėmė rinktis svečiai, nes sužinojo, kad netrukus čia atvyks Kalėdų senelis su pagalbininku nykštuku. Vaikai jo nekantriai laukdami, paruošė šventinę programą, kuri buvo skirta tiek mažiems, tiek  dideliems. Po gražaus spektaklio visi kartu minė mįsles, žaidė judrius žaidimus, „gamino“ besmegenius. Na, žinoma, kokios Kalėdinės šventės be dovanų! Tad netrukus linksmasis senelis atrišo savo atsineštą pilną maišą ir visas gėrybes išdalino visiems, kurie jo taip laukė.Gruodžio 26 d. lankėmės Dysnos bendruomenėje. Vaikai visus susirinkusius pasveikino su Šv. Kalėdom bei  pradžiugino suvaidinta kalėdine pasaka. Gruodžio 21 d. Su trumpu nuotaikingu pasirodymu, vaikai dalyvavo Didžiasalio miestelyje Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje.  

 

 Gruodžio 10 d, Dienos Centro vaikų grupė vyko į Vilniaus kamerinį teatrą, kur žiūrėjo nuotaikingą spektaklį apie „Emilį iš Lionebergos“. Pramogavo Akropolio boulinge „APOLLO“. Taip pat aplankėme Vilniaus Kalėdinę eglutę. Gruodžio 9 d., buvome pakviesti dalyvauti debatuose, kuriuos organizavo mūsų draugai Barclays. Diskutavome labai aktualiomis temomis: „Socialinė medija,“ „Mokslas po mokyklos“. Kadangi debatuose vaikai dalyvavo pirmą sykį, tai buvo puiki patirtis, vaikai ne tik pamatė bet ir patys dalyvavo debatuose. Stipresnės komandos buvo apdovanotos prizais bei saldžiomis dovanėlėmis!
Po debatų buvome pakviesti kartu papietauti, taip pat vaikų laukė smagioji dalis – batutų parkas. Vaikai sugrįžo kupini įspūdžių, įgiję patirties.Apie mus rašo...

 http://www.6seconds.org/2016/11/15/lithuanian-foster-kids-embrace-emotional-intelligence/