Birželio 16 d. Centro globotiniai lankėsi Vilniuje. Vaikai aplankė žinomo Lietuvos ir Lenkijos poeto Adomo Mickevičiaus memorialinę skulptūrą, šv. Onos bažnyčią, Katedros aikštę ir Vilniaus katedrą, Vilniaus dailės akademijos prieigas, tarp Gedimino pilies kalno ir Bernardinų vienuolyno Sereikiškių parke įsikūrusį Bernardinų sodą (apie 9 ha). Globotiniai susipažino ir su garsiąja menininkų respublika – „Užupio respublika“, kuri garsėja turinti savo prezidentą, vyskupą, himną, konstituciją (surašyta ant tvoros), paštą ir kt. Apsilankyta šalia bronzinio Užupio angelo, pasisveikinta su Vilnios krantinėje įrengtoje nišoje sėdinčia bronzine Užupio mergele (undinėle), kuri vilioja į Užupį žmones iš viso pasaulio, pasisupta po Užupio tiltu virš upės įrengtose Likimo supynėse, pasivaikščiota Tibeto skvere. Apsilankyta Užupio skaitytų knygų knygyne-krautuvėlėje „Keistoteka“ bei Užupio meno inkubatoriaus „Galeroje“. Pastarojoje tuo metu buvo eksponuojama Žilvino Bražuko piešinių ir skulptūros darbų paroda „Gluten Free“ („Laisvas. Be glitimo“).Tai paroda apie savęs pažinimą, baimę ir laisvę bei kažką velniškai mielo-šlykštaus, kur darbuose atsispindi autoriaus požiūris į beprasmių vaizdų perpildytą ir neretai absurdišką kasdienio gyvenimo realybę.
 

Gegužės 15 d. Padalinio bendruomenė, tarsi didelė šeima, susirinko prie bendro stalo trumpai paminėti Tarptautinės šeimos dieną, nes šeima - didžiulė jėga, nugalinti visas negandas ir įveikianti sunkumus. Palinkėjimai, gražūs ir prasmingi žodžiai slypėjo spalvingose dėžutėse, kurias atidarę kiekvienas šeimos narys buvo maloniai nustebintas. Visus džiugino bendrystės jausmas ir linksmai praleistas laikas prie saldumynų stalo bei arbatos puodelio...


Artėja labai ypatinga pavasario šventė— Mamos diena.  Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro Dienos grupės vaikai su socialine darbuotoja Stasyte Baranauskiene visada kupini idėjų ir kūrybinių minčių. Todėl, šventės proga, vaikai savo Mamytems gamino labai įdomius ir originalius atvirukus. Padedami socialinės darbuotojos,naudodami siūlus ir guašą, kiekvienas sukūrė po spalvingą ir neįprastą darbelį. Gražiausi vaikų darbai pirmąjį gegužės sekmadienį dovanos šypsenas ir gerą nuotaiką pačioms brangiausioms Mamoms ir Močiutėms.


 

 

Balandis — švaros mėnuo, todėl, kas tik gali, skuba tvarkytis ne tik savo kieme, bet ir artimoje aplinkoje. Padalinio vaikai taip pat prisideda švarinant gamtą: namuose renka šiukšles jas rūšiuodami, o  balandžio 19 dieną visi tvarkė Naujojo Daugėliškio kaimo aplinką rinkdami šiukšles prie labiausiai žmonių lankomų vietų.

  Balandžio 7 dieną Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro dienos grupės vaikai dalyvavo nuotolinėje edukacinėje velykinėje šventėje „Velykos kitaip“. Šios edukacijos metu vaikai daug sužinojo apie Velykų tradicijas ir papročius. Iš lego detalių konstravo labai neįprastus velykinius kiškučius —kiaušinius, su dideliu noru mokėsi marginti kiaušinius labai paprastu ir greitu būdu - tampomu popieriumi. 

Šv. Velykos – atgimimo, prisikėlimo ir pavasario šventė. Ta proga, pasitelkusi išmonę ir kūrybą, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai bendruomenė įvairiausiomis priemonėmis margino ir dekoravo įvairaus dydžio kiaušinius. Jais buvo papuošti centro kieme augantys persikai, šventiniu laikotarpiu virtę Velykų medžiais. 

  

Aktyviai  ir kruopščiai šventei ruošėsi ir būrys dienos grupės vaikų. Jie savo pieštais ir iš popieriaus gamintais kiaušiniais ne tik prisidėjo prie Velykinių medžių puošybos, bet ir, padedami socialinės darbuotojos Stasytės Baranauskienės, savo dailiais darbais papuošė pirmąjį aukštą.  Dienos grupės lankytojai čia surengė savo rankdarbių parodėlę, kuri žavi ir suteikia šventinę nuotaiką.

  

Balandžio 2-oji — Tarptautinė vaikų knygos diena. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro dienos grupės vaikai paminėjo ją įdomiai ir ne visai tradiciškai.
Vaikai, dalyvaujantys dienos grupės veikloje, gavo unikalią galimybę išbandyti savo kūrybinius sugebėjimus. Akcija „Knygiukai į pagalbą vaikams“ subūrė virš penkiasdešimties žinomų Lietuvos rašytojų ir iliustruotojų, kurie sukūrė net 37  įspūdingus Knygiukus — nedideles namų sąlygomis atsispausdinamas ir susilankstomas knygeles vaikams.. Lietuvos vaikų knygų rašytojų ir iliustruotojų sukurta dovana Lietuvos vaikams atkeliavo ir pas mūsų centro dienos grupės lankytojus. Kiekvienas vaikas gavo po voką, kuriame buvo įdėtos 9 skirtingos, dar nepagamintos, knygelės. Užsiėmimų metu, sukaupę savo išmonę ir kantrybę, vaikai lankstė knygeles. Rezultatas nenuvylė. Buvo pagaminta nemažai įvairiaspalvių, įdomių mažų knygučių, kurias vaikai kartu su socialine darbuotoja skaitė ir aptarė, taip paminėdami Vaikiškos knygos dieną.

 

  

Kaip ir kiekvienuose namuose, Naujojo Daugėliškio padalinyje virė darbai darbeliai ir malonūs rūpestėliai belaukiant pavasario ir šventų Velykų.  Šventinės vaišės ir margučių grumtynės nepaliko abejingų. Tad visus su bundančiu pavasariu!

  

Padalinyje gyvenantys vaikai bendrauja ir bendradarbiauja su policijos pareigūnais. Jau keleri metai tęsiasi artima draugystė su policijos pareigūnu Irmantu Staliausku ir jo komanda. Šį pavasarį pareigūno gražios iniciatyvos paskatinti vaikai prisidėjo prie pavasario šauklių laukimo ir puošė du inkilėlius, kuriuose apsigyvens vasaroti sugrįžę mažieji paukšteliai. Vienas iš jų papuošė Ignalinos rajono policijos komisariato pastogę.

  

Kovo 21-oji — Pasaulinė Dauno sindromo diena. Norėdama išreikšti toleranciją šiems vaikams ir palaikymą jų šeimoms Centro bendruomenė prisijungė prie Klaipėdos lopšelio-darželio „Žuvėdra“ socialinės gerumo akcijos „Sveika, Saulyte!“, skirtos šiai dienai paminėti. Taip mūsų įstaigos languose suspindo saulė, kaip palaikymo simbolis tėvams, auginantiems „saulytes“, o globotiniai ir darbuotojai mūvėjo skirtingų spalvų kojines, kurios simbolizuoja kitoniškumą, nes šį genetinį sutrikimą nulemia tik viena papildoma chromosoma (chromosomos primena kojinių porą, o kadangi jos kitokios – dėl to kojinės yra skirtingos).

Ši akcija, kuria ugdyta plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia, yra  kampanijos „BE PATYČIŲ“ dalis.

 

 


 

Emocinei paramos tarnybai „Vaikų linija“ kovą paskelbus Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ 2021, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro bendruomenė taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos. Su globotiniais diskutuota apie etišką ir kultūringą elgesį viešoje internetinėje erdvėje, dalyvaujant nuotoliniame mokymosi procese, rekomenduota elgtis atsakingai skelbiant informaciją draugų profiliuose, komentuojant jų įrašus ar nuotraukas, vengti įžeidžiančios ar privataus gyvenimo aplinkybes atskleidžiančios informacijos pateikimo. Globotiniai skatinti būti draugiškais ir mokytis praleisti progą pasityčioti, kad sugrįžę į mokyklas galėtų jaustis saugiau. To paskatinti visi draugiškai gaminome įvairaus dydžio ir spalvų popierines gėles, kurias vėliau kaip draugiškumo ir šilumos simbolį dovanojome Didžiasalio įstaigų darbuotojams ir praeiviams miestelyje. Įstaigos laiptus į šeimynas globotiniai padabino prasmingais ir pozityviais užrašais. Darbuotojai sėmėsi žinių ir patirčių nuotolinėje konferencijoje „Patyčios tarp mokinių – ką darome? Lietuvos ir Šiaurės šalių patirtis“.Kovo 20 dieną, minėdami Savaitę be patyčių, Žemės dieną bei palaikydami šeimynų bendruomeniškumą, keliavome į Molėtus. Apsilankėme Dubingių Žirgyne, ten pasivaikščiojome po „Šnabždančių akmenų sodą“, aplankėme paukštyną, stručius, alpakas, ponius. Užlipom į antrą aukščiausią Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą (36 m). Pasigrožėjome tarsi iš paukščių skrydžio atsiveriančiu kraštovaizdžiu. Turiningai praleidę dieną, sušalę, bet pilni įspūdžių, vakarop grįžome į namus.  

Kovo 11 – ąją Didžiasalio vaikų globos namų ir socialinės paramos šeimai centre paminėta Kovo 11-oji, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Su globotiniais diskusijoje aptarta iškovota laisvė, išgyventi istoriniai įvykiai bei kiti prisiminimai, o įstaigos langus papuošė lietuviškas trispalvių gėlių darželis.

O Centro II šeimyna prisijungė ir prie organizuojamos pilietinės iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“, kuri buvo skirta paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Buvo atrinkta ir išsiųsta per vaikų kūrybinę veiklą atspindinti mūsų valstybingumą nuotrauka „Gražiausias gyvas žiedas - tai mūsų širdis“. Už dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje gauta Tarptautinės komisijos padėka.

Puošiame tėvynę savo mažais ir didesniais darbais.  

Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918 m. Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Dokumentą pasirašė 20 signatarų. Tądien Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro bendruomenė minėjo ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, bet ir Užgavėnes. I šeimynos vaikai parengė pačių gamintų Užgavėnių kaukių parodėlę, II šeimynos – stendą apie Vasario 16-osios akto signatarus. Globotiniai su darbuotojais kepė trispalvius blynus, gamino sviestinius sausainius, juos dekoravo tautine tematika, klausėsi lietuvių folkloro dainų.

Puoselėjant pilietines ir tautines vertybes bei ugdant kūrybiškumą dalyvauta ir Ignalinos rajono savivaldybės Vasario 16-ajai ir Užgavėnėms skirtame konkurse „Iš meilės Lietuvai“. Gaminti šventiški patiekalai. O mūsų globotinės Eglės Potockaitės nuotrauka, surinkusi didžiausią skaičių patiktukų, pelnė „Forest Grill“ prizą. Valgomą dovaną pelnė ir I šeimynos nuotrauka.

 

 

  

Vasario 16-oji – Lietuvos gimtadienis. Naujojo Daugėliškio padalinyje jis taip pat buvo švenčiamas: vaikai trispalvės spalvomis pasipuošė namus ir kiemą, žiūrėjo filmą „Pelėdų kalnas“, vėliau kalbėjosi apie istorinius, politinius įvykius, kurie kiekvienais metais vaikams tampa vis suprantamesni ir svarbesni. Šiais metais taip jau sutapo, kad ant šventinio Valstybės gimtadienio stalo puikavosi ir įvairiausi Užgavėnių blynai, sotūs lašiniai.

 
 

 

Sausio 7 dieną  Naujojo Daugėliškio padalinyje vyko virtuali paskaita apie prekybą žmonėmis ir jų išnaudojimą.  Paskaitą vedė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro socialinė darbuotoja Danutė Grimalauskienė. Vaikai  buvo supažindinti su pagrindinėmis prekybos žmonėmis išnaudojimo formomis.   Darbuotoja pasakojo gyvenimiškas apgautų, išnaudotų žmonių istorijas ir dalinosi patarimais, kaip nepatekti į sukčių pinkles. Taip pat buvo demonstruojami trumpi, gerai įsimenami filmukai apie apgautus jaunuolius įsidarbinant užsienyje bei paauglius, kurie nukentėjo dėl viešoje erdvėje apgaulės būdu platinamų jų  nuotraukų. Vėliau vaikams  buvo suteikta informacija apie  Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro veiklą, jų viešinamą informaciją bei galimybę pasinaudoti patarimais bei pagalba.

 

 


 

PROJEKTAS - „ALKOHOLIO, TABAKO IR KITŲ PSICHOAKTYVIŲ MEDŽIAGŲ PREVENCIJOS PRIEMONĖS MOKSLEIVIAMS"

        2020 metų III-IV ketvirtį Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras vykdė projektą „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams", kurį finansavo Ignalinos rajono savivaldybė visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projektui buvo skirta - 1500 eurų. Suplanuotose veiklose dalyvavo 24 Centro gyventojai.
         Projekto tikslas - užkirsti kelią psichoaktyvių medžiagų vartojimui vaikų tarpe, skatinant socialiai priimtiną jų elgesį, siūlant jiems patrauklias užimtumo formas, ugdant vidines vaiko galias bei organizuojant pačių švietimą.
Kadangi psichoaktyvių medžiagų vartojimas jaunimo tarpe yra labai paplitęs, buvo nuspręsta dalyvauti projekte ir jį vykdant orientuotasi į paauglių švietimą ir informavimą apie neigiamą alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį jų pačių sveikatai ir visuomenei.
         Švietėjišką veiklą vykdė Centro darbuotojai organizuodami individualius bei grupinius užsiėmimus su vaikais, demonstruodami prevencinius filmus. Taip pat buvo pakviesta įvairių sričių specialistų: Utenos apskrities VPK Ignalinos rajono policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėja Jurgita Zenkuvienė, Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Neringa Patiejūnaitė, lektorius, psichologas, konsultantas ir asmeninio efektyvumo treneris Darius Ražauskas.
       Siekiant paskatinti jaunimą užsiimti sveikatai naudinga veikla, buvo daug dėmesio skirta užimtumo, sporto bei pramoginės - edukacinės veiklos organizavimui: teniso varžybos, naktinis žygis su baidarėmis, sportiškai praleistos dienos Zarasų bei Wischy vandens pramogų parkuose, Ignalinos baseinų ir pirčių komplekse, įsimintinos akimirkos Tiltiškių vandens malūno muziejuje, Anykščių Safari parke, Apverstame name ir Medžių lajų take.
        Tikėtina, kad paaugliai suvoks, jog jaunimo tarpe „nemadingas", tačiau sveikas gyvenimo būdas, nevartojant alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų yra naudingas jų pačių ir aplinkinių sveikatai.

 

 Gruodžio 18 d. vaikų dienos centro vaikai dalyvavo dar viename edukaciniame užsiėmime apie perlus. Edukacinio užsiėmimo metu vaikams buvo pasakojama apie įvairias kriaukles, kuo jos panašios ar skiriasi viena nuo kitos, kurios kriauklės gamina perlus, o kurios ne, perlo gimimą, augimą, jo namelį - perluotę. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kokie būna perlai, kokių spalvų, kiek laiko auginamas perlas, atlikinėjo užduotis.


Gruodžio 15 d. popietė prasidėjo įspūdingai. Dienos grupės vaikai dalyvavo Lietuvos jūrų muziejaus Kalėdinėje edukacinėje šventėje su lego, kurios metu patyrė nepamirštamus įspūdžius. Šios edukacijos metu vaikai sužinojo apie lego pasaulį, konstravo Kalėdų senelio elniukus, dovanas, netgi gamino dirbtinį sniegą, lipdė senius besmegenius.

Ši popietė buvo įspūdinga tuo, kad vaikai dalyvavo dar vienoje edukacinėje pamokėlėje, kuri vadinosi „Pingvinai. Kuo mes panašūs?" Edukacijos metu vaikai sužinojo koks gyvūnas yra pingvinas, kuo jis panašus į mus, taip pat mokėsi nustatyti pingvino rūšį, sužinojo kuo minta šie neskraidantys paukščiai, su kokiomis grėsmėmis susiduria gamtoje ir kaip mes, žmonės, jiems galime padėti. Po teorinės dalies vyko viktorina, vaikai atsakinėjo į pateiktus klausimus, atlikinėjo užduotis.

 Lapkričio 16 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centre paminėta Tarptautinė tolerancijos diena.
Su globotiniais kalbėta apie tai, kas yra tolerancija, aptarti nepakantumo, netolerancijos atvejai mokykloje, artimiausioje aplinkoje, prisiminti įvykiai, kuriuose pasireiškusi netolerancija kitoms tautoms, religinių įsitikinimų žmonėms virto agresija ir karais. Diskutuota apie mūsų visuomenės požiūrį į kitaip atrodančius, kitaip mąstančius bei turinčius kitokius nei dauguma pomėgius, gyvenimo būdą, išsilavinimą ir pan. asmenis. Kalbėta, kad mūsų visuomenė - kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sujungus gauname visos visuomenės paveikslą.
Diskusija užbaigta globotinių kūrybiniu darbu „Tolerancijos dėlionė".
Už organizuotas veiklas minint tarptautinę Tolerancijos dieną gautas Tarptautinės Komisijos vykdomojo direktoriaus padėkos raštas.

 


 

PROJEKTAS „BENDRUOMENINIŲ VAIKŲ GLOBOS NAMŲ IR VAIKŲ DIENOS CENTRŲ TINKLO PLĖTRA IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖJE"

Ignalinos rajono savivaldybės administracija kartu su partneriu - Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centru - pradeda įgyvendinti projektą Nr. 08.1.1-CPVA-R-427-08-0001 „Bendruomeninių vaikų globos namų steigimas ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Ignalinos rajono savivaldybėje". Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu" įgyvendinimo priemonę Nr. 08.1.1-CPVA-V-427 „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą".
Projektui suplanuotos investicijos skirtos bendruomeninių ir nestacionarių paslaugų infrastruktūros plėtrai, steigiant dvejus Bendruomeninius vaikų globos namus (toliau - BVGN) ir plečiant vieną Vaikų dienos centrą (toliau - VDC). Siekiant sukurti vaikams kuo artimesnę šeimai aplinką, BVGN planuojama įsteigti Didžiasalio kaime ir Ignalinos mieste arba Vidiškių kaime. Įgyvendinant projektą, numatoma jau turimą butą ir projekto lėšomis įsigytus butus pritaikyti dviejų BVGN veiklai - atlikti paprastojo remonto darbus, pritaikyti neįgaliesiems vienų BVGN patalpas bei įsigyti būtinų baldų ir įrangos.
Siekiant sumažinti vaikų bei jų šeimų socialinę atskirtį, vaiko atskyrimo nuo šeimos rizikas, kuriant pagalbos šeimai sistemą taip pat numatoma plėsti veikiančio Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro VDC, į jo veiklas įtraukiant dviejų kaimiškų seniūnijų (Tverečiaus ir Didžiasalio) vaikus. Įgyvendinant projektą, planuojama atlikti Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro VDC patalpų remontą - įrengti erdves naujiems lankytojams, pritaikyti patalpas neįgaliesiems, įsigyti reikalingos įrangos ir baldų vaikų poilsiui, užimtumui, pamokų ruošai, darbinių įgūdžių ugdymui, fizinei veiklai organizuoti.
Tikėtina, kad, įgyvendinus projektą, Ignalinos rajone neliks vaikų, gyvenančių stacionariose globos įstaigose, o šiuo metu negyvenantys globos įstaigose vaikai nepateks į jas dėl išvystytų socialinių paslaugų bendruomenėje.
Projektui įgyvendinti skiriama iki 137 889,20 Eur Europos regioninės plėtros fondo lėšų.
Projektą tikimasi įgyvendinti iki 2022 metų.

 

 


Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius teikia nemokamą pirminę teisinę pagalbą.


 

DĖMESIO! Visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje skelbiamas karantinas!

Nuo 2020-11-07 iki 2020-11-29 pašaliniai asmenys, išskyrus darbuotojus, į įstaigą ir jos padalinius neįleidžiami.

Iškilus būtiniems klausimams informacija teikiama tel.: (8 386) 5 92 00, 5 91 99; el. paštas sala@ignalina.lt

  

Lapkričio 4d. Dienos grupės vaikai lankėsi molio būrelyje Ignalinoje, kur susipažino su stebuklingu keramikos pasauliu. Molio menas – taip puiki terapija, padedanti sumažinti stresą, atsikratyti nuovargio ir atitrūkti nuo rūpesčių. Užsiėmimų metu vaikai lipdydami mankštino pirštukus, moliui suteikė įvairiausias formas. Į jį įdėdami savo meilę, šilumą ir geriausias bei gražiausius jausmus. Vaikai ne tik lipdė, bet ir savo sukurtus darbelius dekoravo įvairiomis spalvomis, kur gimė nuostabiausi darbai.

  

Tęsiant projekto ”Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams“,  spalio 29 dieną į  Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centrą pakvietėme Utenos apskrities VPK Ignalinos rajono policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėją Jurgitą Zenkuvienę ir Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistę Neringą Patiejūnaitę. Tyrėja paskaitos metu globotinius supažindino su jų teisėmis ir pareigomis, vyraujančiais nepilnamečių teisės pažeidimais Lietuvoje: kelių eismo taisyklių pažeidimais, viešosios tvarkos pažeidimais, vagystėmis, psichoaktyvių medžiagų vartojimu ir laikymu, pažeidimų pasekmėmis bei gresiančiomis nuobaudomis.
Visuomenės sveikatos biuro specialistė pasakojo apie elektroninių cigarečių vartojimo žalą paauglio organizmui ir gresiančias pasekmes. Vėliau su tam skirtu aparatu – „smoker lyzer“ matavome anglies monoksido kiekį plaučiuose.

 

 
Spalio 20 d. Dienos grupės vaikai  dalyvavo vilnos vėlimo edukaciniame užsiėmime, kurį vedė Marijona Lukoševičienė. Užsiėmimo metu vaikai galėjo pasirinkti tradicinį vilnos vėlimą karštu vandeniu ir muilu (šlapiu būdu) arba veltinio vėlimą specialia adata (sausu būdu). Kiekvienam pagal gabumus ir kūrybines idėjas buvo skirtas tinkamas dėmesys. Vaikai dirbo mažose grupėse, jiems buvo suteikiami visi reikalingi įrankiai ir medžiagos, tad tereikėjo atsinešti tik gerą nuotaiką 

Rugsėjo 28 d. Dienos grupės vaikai lankėsi Adventica pramogų parke, kur smagiai praleido laiką žaisdami bei šokinėdami ant batutų. Vėliau  mėgavosi Multikino kino teatre, žiūrėdami animacinį filmą ,,Troliai 2“. Pasportavę ir išalkę  užsuko į restoraną ,,Žuvėdra“, pasistiprinti picomis, ledais. Po šios kelionės vaikai ilgai dalinosi įspūdžiais, patirtomis emocijomis.

 
Rugsėjo pabaigoje per mažus Ignalinos miestelius nugriaudėjo „plieninių žirgų“ – motociklų variklių gausmas... tądien „BikeRiders Vilnius“ asociacijos nariai, kuriuos vienija motociklų sportas, aplankė Centro gyventojus Naujajame Daugėliškyje ir Didžiasalyje. Jų buvo išties daug... apie 50 galingų motociklų sustojo kieme, raibo akys nuo neįprastos gausos, motociklininkų aprangos. Adrenalinas liejosi, kuomet buvo lenktyniaujama su vėju... Vaikai džiaugėsi ne tik nepakartojamais įspūdžiais, bet ir svečių atvežtomis dovanomis – drabužiais, batais, sportiniu inventoriumi, higienos priemonėmis, kurias suaukojo paprasti žmonės ir įstaigos. 

Vykdant programą „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams“ , rugsėjo 17 dieną į Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centrą pakvietėme lektorių, psichologą, konsultantą ir asmeninio efektyvumo trenerį Darių Ražauską. Lektorius kalbėjo apie žalingų įpročių pasekmes jaunam organizmui, žmogaus socialiniam gyvenimui. Jis dalinosi asmenine patirtimi bei patarė  kaip tapti sėkmingu.
Vaikams susidomėjus Dariaus Ražausko teikiamomis žiniomis bei aktualia informacija, jis  pasidalino savo socialinių medijų kontaktais, skatindamas vaikus tęsti bendravimą, kreiptis pagalbos ar tiesiog patarimo.

 
Rugpjūčio  27 dienos laukėme su nekantrumu. Mūsų laukė žygis su baidarėmis ir nakvynė  palapinėse. Kadangi su upių maršrutais ir vingiais mums sudėtingai sekasi, todėl mes pasitelkėme į pagalbą mūsų įstaigos ilgametį draugą  policijos skyriaus tyrėjas Irmantą Staliauską, kuris padėjo organizuot baidarių nuomą, stovyklavietės vietą bei išrinko mums tinkamiausią kelionės baidarėmis maršrutą. Plaukėme upe Kiauna apie 14 kilometrų, tačiau šis maršrutas mums nei kiek neprailgo, plaukdami susidūrėme su įvairiomis kliūtimis sekluma ar nuvirtusiais medžiais, per juos baidares reikia persinešti arba išsistumti. Nuobodžiauti neteko: grožėjomės besikeičiančiu kraštovaizdžiu,  įspūdingais smėlėtais skardžiais ir kitais gamtos vaizdais. Grįžę į stovyklavietę įsikūrėme palapinėse, užsikūrėme laužą ir kaip tikri stovyklautojai išsivirėme košės ant laužo. Tuo vakaras nesibaigė, turėjome daug smagios veiklos: plaukiojome ant plaukimo lentų,  žaidėme įvairus žaidimus: tinklinį, krepšinį, rungėmės komandomis loginiuose žaidimuose, vakare mėgavomės pirtele ir atsipalaidavome kubile. Ryte išsivirėme ant laužo gardžios arbatos.  Papusryčiavę ir  aptarę mūsų žygio įspūdžius patraukėme link namų. Žygis paliko daug gerų įspūdžių visi turime svajonę kitais metais jį pakartoti. 

Rugpjūčio 25 d. Vykdant "Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams" programą, vaikai vyko į Anykščius. Išvykos metų vaikai aplankė ir smagiai praleido laiką Safarį parke, Apverstąme name bei Medžių lajų take.

 PSICHOLOGO PASLAUGŲ PIRKIMAS

 

1. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras  numato pirkti psichologo konsultacijas Ignalinos rajono globėjams ir jų globojamiems vaikams.

2. Pirkimo objektas – individualios ir grupinės psichologo konsultacijos, esant būtinybei dalyvauti atvejo vadybos  posėdžiuose. Paslaugos (ne mažiau kaip 60 val. per mėnesį) bus   teikiamos  Ignalinos rajone. Sutartis bus sudaroma 10 mėn.

3. Psichologo paslaugas gali teikti asmuo, turintis psichologijos bakalauro ir psichologijos magistro kvalifikacinius laipsnius. Asmuo turi turėti individualios veiklos pažymą.

 

 Kontaktai pasiteiravimui:

 Tel. 8 (386) 59 200; 8 650 40 969

  El.p. sala@ignalina.lt


Rugpjūčio 21 d. Dienos grupės vaikai lankėsi Vilniuje labai smagioje edukacinėje programoje „Šokolado degustacija“ . Šios edukacijos metu vaikai pamatė, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai, sužinojo kaip gaminamas pieniškas, baltas ar natūralus šokoladas, turėjo galimybę laimėti daug įvairiausių prizų, o kas svarbiausia patys pasigamino įvairiausių šokoladinių saldainių, kuriuos galėjo pasiimti su savimi. Po šios saldžios degustacijos lankėsi ADVENTICA pramogų parke, kur linksmai praleido laiką.Tęsiant projektoAlkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams“ sumanymus rugpjūčio 18 dieną išvykome į Zarasų rajoną.  Aplankėme Tiltiškių vandens malūną. Pagrindinis ir originaliausias muziejaus eksponatas – tai pats vandens malūnas, o jo viduje eksponuojama daugybė senovinių radijo aparatų. Vaikai su susidomėjimu klausėsi ekskursijos gido pasakojimų ir stebėjosi, kaip iki šių laikų kito technologijos. Vėliau pasivaišinę arbata patraukėme į Zarasus, kur mūsų laukė  Vandens batutų parkas "Water Inn Zarasai". Tai bene didžiausias pripučiamas vandens batutas įsikūręs ant Zaraso salos ežero. Batutas sudarytas iš įvairaus lygio figūrų bei kliūčių, todėl ne visiems jį įveikti buvo taip paprasta. Mažesni dalyviai mėgavosi pramogomis mažesniame batute, maudėsi ežere.  Grįždami užsukome ant Zarasų apžvalgos rato. Šitaip pasisėmę adrenalino ir gerų įspūdžių puikiai praleidome dieną.Birželio 26 dienos  laukėme su dideliu nekantrumu. Tądien laukė suplanuota mokslo metų pabaigos šventė - linksma ir vasariškai nerūpestinga, kaip tądien buvęs kaitrus su vos švelniu vėjeliu oras. Šįkart, kaip ir praėję mokslo metai, viskas vyko netradiciškai: nebuvo jokių padėkų, jokių diplomų, dainų ir šokių, tačiau buvo taip smagu, kad tik sugrįžus namo buvo klausiama: „Kada galėsime vėl tai pakartoti?“
Taigi ryte įsėdome į autobusą ir pajudėjome Ignalinos link. Mūsų laukė Žuvėdros pramogų parkas, o ten  apie 30 dviejų lygių rungčių ruožų, ir, žinoma, ilgiausias skrydis Lietuvoje per ežerą – net 310 m į vieną pusę.  Puiki galimybė įrodyti sau ir draugams, kad baimė mums yra nepažįstamas jausmas, o  nuotykiai nėra mums svetimi. Įkvėpę vasara kvepiančio oro patys drąsiausi turėjo galimybę pasigrožėti nuostabia mūsų krašto gamtovaizdžio panorama iš aukščiausio taško šuoliui iš medžio (net 22 m aukštyje). Bebaimių netrūko. Įveikę kliūtis pietavome restorane: valgėme picas, gaivinomės gaiva ir mėgavomės taip atgaivinančiais karštą vasaros dieną ledais. Už viską nuoširdžiai tariame AČIŪ „Žuvėdros“ vadovams!
Pasisotinę ir atsigaivinę leidomės į Ignalinos miesto paplūdimį. Ten taip pat laukė nemažai pramogų: kas maudėsi, kas deginosi, kas žaidė tinklinį, kas sūpynėse suposi, kas naujas draugystes mezgė... Netruko praeiti diena, kai atėjo vakaras. Na, o vakarienė taip pat buvo netradicinė - skanavome „Ferdžio blyninės“ blynus, aptarėme ir mokslo metų rezultatus.
Tikimės, kad ateinantys mokslo metai didelių staigmenų mums nepateiks, ir vėl su dideliu entuziazmu galėsime kibti į naujus darbus.


Priešpaskutinį rugsėjo sekmadienį Centro vaikai buvo pakviesti į Taujūnų kaimą žvejoti. Ten juos pasitiko puikiai nusiteikęs TV laidų vedėjas, žinomas šalies žvejys Žilvinas Žitkus bei jam talkinantys draugai. Jis vaikus  supažindino su atsakingu laisvalaikio leidimo būdu – mėgėjiška žūkle. Vaikai labai norėjo išmokti žvejybos įgūdžių ir paslapčių bei pagauti laimikį. Sėkmė lydėjo ne visus, o dar ir staiga subjuręs oras... Tačiau liūdėti ir sušalti neleido Žilvino ant laužo išvirta karšta bulvienė, kitos vaišės. O nepavykus parungtyniauti žvejyboje, vaikams buvo suorganizuotas linksmas konkursas - mįslių minimas bei puikūs ir įvairūs apdovanojimo prizai, kuriuos vaikai galės panaudoti žvejyboje.Taigi nors darganota, rudeniška gamta nelepino, laikas praleistas žvejyboje neprailgo ir paliko daug šiltų įspūdžių.

  

Gamta gausi įvairiomis gėrybėmis tik sugebėk su ja susidraugauti. Kai sirpsta miškuose mėlynės , žemuogės, o samanose dygsta voveraitės, miškai aidi žmonių balsais. Taigi išsiruošė ir Naujojo Daugėliškio padalinio vaikai tų miško  gėrybių prisirinkti, gamta pasigrožėti...

 Lekiant paskutinėms vasaros atostogų dienoms, Naujojo Daugėliškio antros šeimynos vaikai išvyko pasižvalgyti po Zarasų apylinkes. Išvykos metu aplankė Dusetų skulptūrų parką, grožėjosi Antalieptės marių platybėmis, apžiūrėjo Antalieptės, ir jau mūsų krašto, Padysnio hidroelektrines, susipažino su jų vykdoma veikla.