Sausio 3 d. mus aplankė šaunus būrys Ignalinos jaunųjų maltiečių. Kaip ir kiekvienais metais jie atvyko ne tuščiomis, o  nešini daug dovanų. Susirinkome visi puikios nuotaikos, smagiai pabendrauti, pasidalyti praėjusiais metais patirtais įspūdžiais. Tačiau niekas nežinojo, kad netrukus turėjo atvykti dar vienas vėluojantis svečias. Pasigirdus beldimui į duris, visi supratome, kad pas mus atvyko Kalėdų senelis su savo palydove Žiema. Kalėdų Senelis – laukiamas visų vaikų: nuo pačių mažiausių iki jau ūgtelėjusių, jį vaikai stebino dainomis, eilėraščiais. Su Kalėdų Seneliu vaikai žaidė, šoko, linksminosi ir, žinoma, sulaukė dovanų. 

Gruodžio 11 dienos vakare Didžiasalio vaikų globos  ir socialinės paramos šeimai centro globos centras sukvietė į Padėkos šventę rajono globėjus ir jų globojamus vaikus.

Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistės I. Rakštelienė ir Ž. Meidūnienė pasveikino susirinkusiuosius, dovanojančius ne tik galimybę be tėvų globos likusiems vaikams gyventi šeimoje, bet ir suteikiančius jiems saugumo jausmą, emocinę pagalbą.  Renginio metu buvo  įteikti  padėkos raštai globėjams už globą, rūpestingumą, bei nuoširdumą, vykdant globėjo pareigas  ir saldžios dovanėlės šeimose globojamiems vaikams. Namų šeimininkai padovanojo svečiams spektaklį „Mažasis princas“, pagal A. de Sent Egziupery. Susirinkę globėjai dalinosi savo globos gerąja patirtimi bei rūpesčiais, pasisemdami vieni iš kitų stiprybės.

 Gruodžio 1 d. sulaukėme  svečių iš Vokietijos. Jie pasveikino mus su artėjančiomis šventėmis ir padalino didžiules dėžes dovanų. 

Lapkričio 23 dieną tradiciškai visus draugus pakvietėme į šventę ,,Šventė sau ir draugams”. Ši šventė buvo įpatinga, minėjome jubiliejinius dvidešimtus savo namelių gyvavimo metus. Sveikinimo žodį tarė pirmasis direktorius Mamertas Papšys, kuris pasidalino įsimintiniausiais prisiminimais. Tarp mokyklos atstovų buvo pirmasis pamainą priėmęs darbuotojas Rimantas Šimonėlis. Jie įteikė simbolinę dovaną, didelį pliušinį meškiną, panašų į tą, kurį pirmą gavome įsikūrimo proga. Daug šiltų žodžių sakė ir kiti draugai: UAB Birvėtos tvenkinių, Ignalinos r. policijos komisariato, VSAT Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos, Didžiasalio seniūnijos, bibliotekos atstovai. Sveikinimus užbaigė buvusios globotinės Anžela, Aurelija, Justė, Dovilė, kurios padėkojo už visas išmoktas gyvenimo pamokas, už suteiktą meilę bei šypsenas veiduose. Už gražius žodžius, įteiktas dovanas, mūsų vaikai iš visos širdies dovanojo spektaklį ,,Mažasis princas“, pastatytą pagal to paties pavadinimo knygą. Spektakliu norėjome pabrėžti meilės, supratingumo, atsakingumo svarbą suaugusiųjų ir vaikų tarpusavio santykiuose. Matydami salėje sėdinčių žmonių akis, šypsenas, manome, kad mums pavyko. Po spektaklio visi bendravome prie vaišių stalo, kur dalinomės ne tik saldumynais, bet ir gražiais žodžiais vieni kitiems.

 Mūsų namuose svečiavosi skaitymo skatinimo projekto dalyviai –aktoriai, rašytojai. Vyko įdomios veiklos, klausėme dainų, skaitymų. Į užsiėmimus buvome  pakvietę draugų iš mokyklos. 

Rugpjūčio 16 d. Vaikų dienos grupės vaikai svečiavosi Vilniuje. Būdami sostinėje lankėsi Vilniaus televizijos bokšte, ten iš aukštai apžiūrėjo miesto panoramą bei pasidžiaugė gražiais vaizdais. Telia Vilniaus istorijos Nemuziejuje galėjome pažvelgti pro virtualios realybės akinius į Kuršių Nerijos, Trakų gamtovaizdį, užlipti ant „skraidančio kilimo“, kuriame sklandančios kameros pagalba Vilniaus vaizdai atsidūrė po mūsų kojomis.

 Liepos pabaigoje su maža, jaukia kompanija dvi dienas praleidome prie Baltijos jūros. Galėjome pasidžiaugt ne visai šilta, bet sava jūra, maudėmės, deginomės, statėme pilį, rinkom kriaukleles bei akmenukus. Tradiciškai vaikštinėjome Basanavičiaus gatvę Palangoje, palydėjome saulę, gaudėme naktinėje jūroje medūzas. Labai smagiai praleidome laiką. 

Liepos 28-29 dienomis Dienos grupės vaikai svečiavosi Palangoje. Kad laikas neprailgtų, visų laukė dviejų dienų pramoginė ir kultūrinė programa, kurios metu, su linksmaisiais savanoriais, buvo žaidžiami įvairūs žaidimai, šokinėjama ant batutų. Taip pat lankėmės Gintaro dirbtuvėlėje, Pasakų parke, stebėjome senovinių mašinų parodą. Labiausiai vaikus nudžiugino pirmasis susitikimas su jūra bei maudynės joje.

  

Liepos 13 dieną lankėmės ,,WAKE INN“ vandens batutų  parke Vilniuje. Ten bėgiojome pripučiamais takeliais ir įveikinėjome modernias kliūčių trasas. Džiugino vaikų palaikymas ir padrąsinimas kitiems. Dieną praleidome linksmai ir ekstremaliai. Mūsų drąsiausieji Andrius ir Mantas, sudalyvavę varžybose, laimėjo asmeninius pakvietimus dar kartą apsilankyti vandens atrakcionų parke. Su nekantrumu laukiame kitos išvykos, kuomet galėsime vėl išmėginti savo jėgas.

  

Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais, mus aplankė svečiai iš užsienio. Liepos 2-13 dienomis vyko užsiėmimai su Juliette iš Prancūzijos, Irem iš Turkijos, Him Shun iš Honkongo ir Amine iš Tuniso. Rytus pradėdavome šokiais ir mankšta, po kurių vykdavo anglų kalbos pamokėlės. Vieni išmoko, kiti kartojo angliškus žodžius, jų tarimą bei rašybą. Buvome mokytojais ir mes, naujuosius draugus išmokinome ne vieno lietuviško žodžio. Pamokėles paįvairindavo žaidimai, po kurių sėsdavome prie bendro pietų stalo. Sotūs ir pailsėję, kibdavome prie kūrybinio darbo. Beveik dvi savaites darėm prisiminimų medį, į kurį dabar žiūrėdami prisimename šaunųjį ketvertuką. Po karpymo ir dažymo, pramogavom: žaidėme kriketą, tinklinį. Poilsiui nuo darbų, vieną dieną skyrėme svečių supažindinimui su mūsų apylinkėmis: vykome į Ginučius, Palūšę, kopėme į Ladakalnį, aplankėme Bitininkystės muziejų. Džiugu, jog šiais metais galėjome susipažinti su dar kitomis kultūromis, sužinoti kitų šalių tradicijas ir į draugų sąrašą pridėti dar keletą nuostabių vardų.

  

Birželio 2 d. dalyvavome jau tradicija tapusiame kartingų turnyre Vilniuje. Šiais metais mūsų komandai atstovavo Mindaugas, nors prizinės vietos nelaimėjome, tačiau išbandėme savo jėgas. Renginyje vaikai buvo vaišinami ledais, kukurūzų spragėsiais bei kareiviška koše. Grįžome puikiai nusiteikę, degdami noru kitais metais vėl dalyvauti kartinguose.

  

Prastam orui pakoregavus mūsų planus, Tarptautinę šeimos dieną minėjome gegužės 19 d. Itin saulėtą popietę rinkomės lauko sporto aikštėje, kur vyko draugiškas šeimynų tinklinio turnyras. Varžybose pakvietėme dalyvauti ir buvusius globotinius. Mūsų džiaugsmui, jie mielai sutiko žaisti su jaunesniais broliais ir seserimis. Lyg tyčia, lyg netyčia - žaidimas baigėsi lygiosiomis. Prarastas jėgas atgavome namų kiemelyje valgydami sultingus šašlykus, o desertui skanavome naminių sausainių. Šypsenos vaikų veiduose parodė, kad  nenorime laukti kitų metų gegužės 15 dienos, o šeimos dieną minėsime dažniau ir dar linksmiau.

 Gegužės 18 dieną vaikų dienos centro vaikai tarptautinę šeimos dienos šventę nusprendė paminėti praleisdami bendrą popietę su tėveliais. Visi kartu dalyvavo viktorinoje, kurios metu atsakinėjo į užduodamus klausimus. Po viktorinos draugiškai ėjome kepti mūsų „Draugystės“ pyrago, kol mūsų pyragas kepė mes žaidėme įvairius stalo žaidimus. Iškepus pyragui atsigėrėme arbatos ir linksmai kalbėjomės. 

Gegužės 8 d. dienos centro vaikų grupė vyko į Molėtų rajone esantį Žalvario parką. Visi kartu  leidosi į keturias valandas trukusią kelionę, lydimą vaizdingų šeimininko komentarų apie kiekvieną eksponatą. Vaikai išbandė savo jėgas orientacinėse varžybose, važinėjo velokartu, šoko, pabuvojo net ir „baimės faktoriuje“.  Taip pat nepamiršome aplankyti Molėtuose esančią A. Truskausko medžioklės ir gamtos ekspoziciją. Čia turėjome galimybę išvysti įvairių egzotinių gyvūnų iškamšų, sužinoti, kuo kiekvienas gyvūnas yra įdomus ir naudingas gamtai.

 Balandžio 12 d. spektakliuku „Velykų belaukiant“ pradžiuginome vaikų darželio „Šaltinėlis“ mažuosius mūsų draugus. Tikimės, kad vaikučiams patiko pasakos herojai bei šokėjai. 

Balandžio 10 d. sulaukėme savo draugų – jaunųjų maltiečių iš Ignalinos. Jie atvažiavo su gausiomis vaišėmis. Atsidėkodami  parodėme nuotaikingą velykinį spektakliuką, vėliau žaidėme žaidimus, vaišinomės arbata.

  

Balandžio 5 d. sulaukėme svečių iš Vokietijos. Visi kartu smagiai praleidome popietę: šokome, dainavome, žaidėme. Kaip ir kiekvieną kartą, vaikai neliko be dovanėlių. 

 


Kovo 25 d. Užbaigdami „Savaitę be patyčių“ kepėme „Laimės“ sausainius. Kiekviename sausainėlyje buvo įdėti gražūs palinkėjimai apie laimę ir sėkmę. Dalindamiesi „Savaitės be patyčių“ nuotaikomis, sukūrėme draugystės knygą.Kovo 24 d. Draugiškumo vedami nusprendėme surengti vaikams estafetes. Šauniai parungtyniavus – nugalėjo vaikų draugystė, kurią šventėme besivaišindami saldainiais. Kovo 23 d. Norėdami parodyti, kokios skaudžios gali būti patyčios, žiūrėjome ir aptarėme filmą „Gerumo stebuklas“. 


Vakare ruošėmės pyrago kepimui. Visi draugiškai skanavome savo pačių iškeptą pyragą, spėliojome mįsles, draugiškai bendravome.Kovo 22 d. Įpusėjus savaitės be patyčių veiklai, organizavome draugišką viktoriną, kurios metu  vaikai, pasiskirstę komandomis, atsakinėjo į įvairius klausimus, sprendė galvosūkius. Pralaimėjusiųjų nebuvo. Visi liko apdovanoti, o svarbiausia kupini geros nuotaikos.Kovo 21 d. Tęsiant „Savaitės be patyčių“ veiklą, mus aplankė VSAT bendruomenės pareigūnė – vyr. specialistė Jolanta Vaickuvienė. Pareigūnė papasakojo apie VSAT veiklą, parodė informacinį filmuką, pakvietė vaikus lankyti jaunojo pasieniečio būrelį. Po susitikimo, tęsiant mūsų Centro tradiciją, miestelyje dalijome pačių darytas gėles ir sulaukėme teigiamų emocijų iš aplinkinių.Kovo 20 dieną minėjome Žemės dieną. Šia dieną paminėjome įkeldami vaikų darytus ir dekoruotus inkilėlius, piešdami Laimės namelį, kuris simbolizavo saugų prieglobstį. 

Kovo 19-tą dieną startavo „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ Pirmąją dieną vaikai kūrė emblemas patyčių prevencijos tema. Išėjo labai spalvingos ir smagios emblemos, kuriomis pasipuošė tiek vaikai, tiek centro darbuotojai.

 Kovo 14 d. pas mus lankėsi Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Neringa Patiejūnaitė, kuri pasakojo apie sveiką ir pilnavertę vaikų mitybą. Vaikai sužinojo, kas yra sveikas gyvenimo būdas, kokią naudą organizmui suteikia pakankamas skysčių vartojimas, ir gavo daug informacijos apie netinkamus užkandžius. Vaizdingai buvo pasakojama apie valgymo sutrikimų ligas. Išgirdę apie jas, visi pasižadėjo valgyti pusryčius, net ir košes. Džiaugiamės, kad vaikai labai aktyviai dalyvavo užsiėmime, daug diskutavo sveikos mitybos klausimais. 

Kovo 11 d. minėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 28 - ąsias metines piešdami plakatą su plevėsuojančia Lietuvos vėliava ir iš jos išskrendančiais paukščiais, kurie simbolizuoja laisvės skrydį. Vėliau žiūrėjome filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“ apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje, kur sotesnis gyvenimas atrodė vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas.

  

Kovo 3 d. dalyvavome Palūšėje vykusiame renginyje  „Trauk stintelę“. Vaikai turėjo galimybę pamatyti, kaip yra gaudomos stintos, sužinoti daugiau apie augaliją ir gyvūniją, esančią mūsų krašte, pajodinėti poniu, dalyvauti pasieniečių rengtose estafetėse bei linksmai pasibūti grupės „Balius“ koncerte.

 Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras siūlo psichologo darbą (0,5 et.)

 Reikalavimai

·         Aukštasis universitetinis išsilavinimas ir psichologo kvalifikacija.

·         Gebėjimas sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu valstybine kalba.

·         Gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų turintiems vaikams ir suaugusiems.

·         Gebėjimas planuoti, inicijuoti, derinti, dalyvauti bendruose įstaigos renginiuose.

·         Gebėjimas  bendrauti su  vaikais ir jų tėvais, bendradarbiauti su įstaigos specialistais


Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio minėjimas - ypatinga šventė, vienijanti lietuvių tautą visame pasaulyje. Vasario 26 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro vaikai ir suaugę, vedini bendrystės jausmo bei noro linksmai ir išradingai paminėti šią džiugią sukaktį, nusprendė  paminėjimą  susieti su pyne – juk pynė simbolizuoja jungtį tarp praeities ir ateities, tad nupynę 100 trispalvių apyrankių, kartu su šokių ir dainų pyne dovanojo senoliams, gyvenantiems Mielagėnų pal. J. Matulaičio parapiniuose globos namuose, ir mažyliams, lankantiems Ignalinos ,,Šaltinėlio‘‘ mokyklos Didžiasalio skyrių.Vasario 16 dieną turėjome unikalią galimybę švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kito sulauks tik mūsų anūkai. Tą dieną prisijungėme prie Ignalinos rajono savivaldybės organizuotos akcijos ,,100 laužų Lietuvos ateičiai“. 18 val., kartu su viso rajono laužais, suliepsnojo laužas ir mūsų namų kiemelyje. Laužo šviesoje ir šilumoje klausėmės sveikinimo žodžių Lietuvai ir kaip tikri signatarai pasirašėme pasižadėjimą:

,,Prižadu saugoti Lietuvą ir rūpintis ja bei jos žeme.

Prižadu mylėti ją iki paskutinės sekundės, kuria kvėpuoju.

Myliu Lietuvą!“.

O tuomet visi vieningai piešėme trispalvę ant sniego. Su dideliu entuziazmu ir meile piešta ji buvo tokia ryški, tokia graži. Labai džiaugiamės galėdami parodyti visai Lietuvai, kas yra meilė Tėvynei ir kokia ji mums brangi.Užgavėnės – tai metas, kai bandoma išvaryti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Vasario 13 d. riksmais, liepsnojančiu laužu, trankiais šokiais ir smagiais žaidimais žiemą išvyti susirinko nemažas būrys vaikų ir suaugusiųjų, pasipuošusių pačių pasigamintomis kaukėmis.   Sausio 17 d. mus aplankė Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Neringa Patiejūnaitė, kuri labai vaizdžiai pasakojo bei rodė trumpametražinius filmus apie psichoaktyvių medžiagų  žalą žmogaus organizmui.Sausio 16 d., mūsų nameliuose įvyko atsisveikinimo su eglute šventė,  į kurią palydėti eglutės atvyko Kalėdų bobutė su savo pagalbininkais – nykštukais. Bobutė atvežė vaikams skanėstų, bet taip paprastai jų neatidavė: vaikai žaidė linksmus žaidimus, šoko, deklamavo. Atsisveikinusi Kalėdų bobutė pasiėmė eglutę ir išvyko.Sausio 14 d. vykome į Paliesiaus dvarą, kur žiūrėjome muzikinį spektaklį „Prieskonių indo paslaptis“ apie gėrį ir blogį. Po spektaklio vaikai turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kur darė savo „Naminukams“ namelius.Sausio  5 d.  kaip ir kiekvienais metais, sulaukėme savo draugų – jaunųjų maltiečių. Visi kartu smagiai praleidome laiką: žaidėme kalėdinius žaidimus, šokome. Svečiai atsidėkodami vaikams paliko saldžių dovanėlių.


Sausio 4 d.  vyko susitikimas su Ignalinos rajono meru. Susitikimo metu Ignalinos rajono meras pasveikino vaikus ir darbuotojus su Naujaisiais metais ir įteikė vaikams saldžių dovanėlių.