Labai didžiuojamės Deimantu, kuris atrado drąsos ir dalyvavo „Lietuvos talentai ” atrankoje. Turėdamos klausos negalią, jis atliko dainą gestų kalba. Jo palaikyti į filmavimą atvykome ir mes -visas būrys draugų ir mokytojų. Kadangi tokio pasirodymo Lietuvos scenoje dar nėra buvę, tai Deimantas, sulaukęs palaikymo iš komisijos ir salėje sėdinčių žiūrovų, keliauja į kitą etapą. Na, o mes visi jam linkime sėkmės!Kviečiame globėjus į savigalbos grupės susitikimą.Saulėtą vasario 15-osios dieną su vaikais vykome į Dysnos biblioteką paminėti Lietuvos atkūrimo metines. Minėjimas prasidėjo nuo vaikų darbelių, skirtų Lietuvai, pristatymo. Jie, kad ir nedrąsiai, bet labai gražiai papasakojo apie savo piešinius ir siuvinėjimus. Vėliau vyko viktorina, kurioje visi aktyviai dalyvavome ir gavome saldžių prizų. O galiausiai susėdę  prie bendro vaišių stalo dalinomės įspūdžiais ir stebėjome skaidrių demonstraciją apie Ignalinos apylinkių bibliotekose vykusį „Gyvąjį mikrofoną“.

  

Šv. Valentino diena - romantiškiausia metų šventė. Paminėjome šią gražią dieną ir savo namuose. Ryškiai raudonais balionais papuoštoje svetainėje visi susirungė viktorinoje apie meilę. Po smagaus protmūšio, įsijungę Valentino dienos grojaraštį linksminomės žaisdami. Išsidūkę sėdome prie vaišių stalo, kur mėgavomės burnoje tirpstančiu pyragu bei su didele meile keptais sausainiais. Visą savaitę veikė Meilės paštas. Pašto dėžutė buvo ištuštinta prie vaišių stalo - Centro tarybos narės išdalijo siųstus laiškus adresatams, taip nudžiugindamos visus namelių gyventojus.

 


Vasario 5-ąją, minėjome Šventosios Agotos dieną. Duonos pagerbimo šventėje prisiminėme, kodėl senovės lietuviai tikėjo apsaugine duonos galia, klausėmės pasakojimo apie duonos reikšmę lietuvių kultūroje, senuosius papročius, kurių buvo laikomasi kepant duoną. Paįvairindami šventę dalyvavome viktorinoje, o jau čia buvo visko: pasakojimų, patarlių, mįslių, kryžiažodžių, daug geros nuotaikos ir dovanų.Sausio 24 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Jūratė Pernavienė ir specialistė Jurgita Zenkuvienė  priminė vaikams saugaus elgesio taisykles gatvėje ir apie atšvaitų dėvėjimo svarbą. Vaikai išklausė ne tik įdomų pasakojimą, bet ir patys galėjo pasimatuoti, apžiūrėti įvairias saugumo priemones.

Paskaitėlės metu tai pat buvo kalbama apie pagarbą sau bei kitiems, apie keiksmažodžių vartojimą. Pareigūnės paaiškino, kad šiuolaikinė keiksmažodžio samprata siejasi su įžeidimais, blogio linkėjimais, grubiais išsireiškimais, vulgarumu, norėjimu ką nors pažeminti ar sumenkinti. Supratome, kad turime keisti požiūrį į savo kalbą, nes kalboje atsispindi mūsų gyvenimas, vertybės bei mąstymas. 

 

Lapkričio mėn. mūsų namuose vyko spektaklio „Mažasis princas“ premjera, pastatyta pagal to paties pavadinimo knygą. Spektaklio dalyviai savo pasirodymu pakerėjo daugybės žmonių širdis.  Taip ir prasidėjo mūsų mažo teatro gastrolių turas. Savo spektakliu pradžiuginome Kazitiškio  seniūnijos, Visagino socialinės globos namų ir Tverčiaus seniūnijos gyventojus.

Apsilankius įvairiose gražiose vietovėse, susipažinus su tiek daug naujų žmonių, gimus naujoms idėjoms- mes supratome, kad „Mažojo princo“ spektaklio dėka kūrėme bendrystę.

 Sausio 8 d. vyko susitikimas su ypatingu svečiu - Ignalinos rajono meru. Susitikimo metu vaikai pristatė svečiui metinę veiklos ataskaitą, parodė nuotaikingą programėlę, uždavė jiems rūpimus klausimus. Salėje vyravo šiltas, malonus ir draugiškas bendravimas. Atsisveikindamas meras pasveikino vaikus ir darbuotojus su jau atėjusiais Naujaisiais metais ir įteikė vaikams saldžių dovanėlių. 

Sausio 3 d. mus aplankė šaunus būrys Ignalinos jaunųjų maltiečių. Kaip ir kiekvienais metais jie atvyko ne tuščiomis, o  nešini daug dovanų. Susirinkome visi puikios nuotaikos, smagiai pabendrauti, pasidalyti praėjusiais metais patirtais įspūdžiais. Tačiau niekas nežinojo, kad netrukus turėjo atvykti dar vienas vėluojantis svečias. Pasigirdus beldimui į duris, visi supratome, kad pas mus atvyko Kalėdų senelis su savo palydove Žiema. Kalėdų Senelis – laukiamas visų vaikų: nuo pačių mažiausių iki jau ūgtelėjusių, jį vaikai stebino dainomis, eilėraščiais. Su Kalėdų Seneliu vaikai žaidė, šoko, linksminosi ir, žinoma, sulaukė dovanų. 

Gruodžio 11 dienos vakare Didžiasalio vaikų globos  ir socialinės paramos šeimai centro globos centras sukvietė į Padėkos šventę rajono globėjus ir jų globojamus vaikus.

Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistės I. Rakštelienė ir Ž. Meidūnienė pasveikino susirinkusiuosius, dovanojančius ne tik galimybę be tėvų globos likusiems vaikams gyventi šeimoje, bet ir suteikiančius jiems saugumo jausmą, emocinę pagalbą.  Renginio metu buvo  įteikti  padėkos raštai globėjams už globą, rūpestingumą, bei nuoširdumą, vykdant globėjo pareigas  ir saldžios dovanėlės šeimose globojamiems vaikams. Namų šeimininkai padovanojo svečiams spektaklį „Mažasis princas“, pagal A. de Sent Egziupery. Susirinkę globėjai dalinosi savo globos gerąja patirtimi bei rūpesčiais, pasisemdami vieni iš kitų stiprybės.

 Gruodžio 1 d. sulaukėme  svečių iš Vokietijos. Jie pasveikino mus su artėjančiomis šventėmis ir padalino didžiules dėžes dovanų. 

Lapkričio 23 dieną tradiciškai visus draugus pakvietėme į šventę ,,Šventė sau ir draugams”. Ši šventė buvo įpatinga, minėjome jubiliejinius dvidešimtus savo namelių gyvavimo metus. Sveikinimo žodį tarė pirmasis direktorius Mamertas Papšys, kuris pasidalino įsimintiniausiais prisiminimais. Tarp mokyklos atstovų buvo pirmasis pamainą priėmęs darbuotojas Rimantas Šimonėlis. Jie įteikė simbolinę dovaną, didelį pliušinį meškiną, panašų į tą, kurį pirmą gavome įsikūrimo proga. Daug šiltų žodžių sakė ir kiti draugai: UAB Birvėtos tvenkinių, Ignalinos r. policijos komisariato, VSAT Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos, Didžiasalio seniūnijos, bibliotekos atstovai. Sveikinimus užbaigė buvusios globotinės Anžela, Aurelija, Justė, Dovilė, kurios padėkojo už visas išmoktas gyvenimo pamokas, už suteiktą meilę bei šypsenas veiduose. Už gražius žodžius, įteiktas dovanas, mūsų vaikai iš visos širdies dovanojo spektaklį ,,Mažasis princas“, pastatytą pagal to paties pavadinimo knygą. Spektakliu norėjome pabrėžti meilės, supratingumo, atsakingumo svarbą suaugusiųjų ir vaikų tarpusavio santykiuose. Matydami salėje sėdinčių žmonių akis, šypsenas, manome, kad mums pavyko. Po spektaklio visi bendravome prie vaišių stalo, kur dalinomės ne tik saldumynais, bet ir gražiais žodžiais vieni kitiems.

 Mūsų namuose svečiavosi skaitymo skatinimo projekto dalyviai –aktoriai, rašytojai. Vyko įdomios veiklos, klausėme dainų, skaitymų. Į užsiėmimus buvome  pakvietę draugų iš mokyklos. 

Rugpjūčio 16 d. Vaikų dienos grupės vaikai svečiavosi Vilniuje. Būdami sostinėje lankėsi Vilniaus televizijos bokšte, ten iš aukštai apžiūrėjo miesto panoramą bei pasidžiaugė gražiais vaizdais. Telia Vilniaus istorijos Nemuziejuje galėjome pažvelgti pro virtualios realybės akinius į Kuršių Nerijos, Trakų gamtovaizdį, užlipti ant „skraidančio kilimo“, kuriame sklandančios kameros pagalba Vilniaus vaizdai atsidūrė po mūsų kojomis.

 Liepos pabaigoje su maža, jaukia kompanija dvi dienas praleidome prie Baltijos jūros. Galėjome pasidžiaugt ne visai šilta, bet sava jūra, maudėmės, deginomės, statėme pilį, rinkom kriaukleles bei akmenukus. Tradiciškai vaikštinėjome Basanavičiaus gatvę Palangoje, palydėjome saulę, gaudėme naktinėje jūroje medūzas. Labai smagiai praleidome laiką. 

Liepos 28-29 dienomis Dienos grupės vaikai svečiavosi Palangoje. Kad laikas neprailgtų, visų laukė dviejų dienų pramoginė ir kultūrinė programa, kurios metu, su linksmaisiais savanoriais, buvo žaidžiami įvairūs žaidimai, šokinėjama ant batutų. Taip pat lankėmės Gintaro dirbtuvėlėje, Pasakų parke, stebėjome senovinių mašinų parodą. Labiausiai vaikus nudžiugino pirmasis susitikimas su jūra bei maudynės joje.

  

Liepos 13 dieną lankėmės ,,WAKE INN“ vandens batutų  parke Vilniuje. Ten bėgiojome pripučiamais takeliais ir įveikinėjome modernias kliūčių trasas. Džiugino vaikų palaikymas ir padrąsinimas kitiems. Dieną praleidome linksmai ir ekstremaliai. Mūsų drąsiausieji Andrius ir Mantas, sudalyvavę varžybose, laimėjo asmeninius pakvietimus dar kartą apsilankyti vandens atrakcionų parke. Su nekantrumu laukiame kitos išvykos, kuomet galėsime vėl išmėginti savo jėgas.

  

Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais, mus aplankė svečiai iš užsienio. Liepos 2-13 dienomis vyko užsiėmimai su Juliette iš Prancūzijos, Irem iš Turkijos, Him Shun iš Honkongo ir Amine iš Tuniso. Rytus pradėdavome šokiais ir mankšta, po kurių vykdavo anglų kalbos pamokėlės. Vieni išmoko, kiti kartojo angliškus žodžius, jų tarimą bei rašybą. Buvome mokytojais ir mes, naujuosius draugus išmokinome ne vieno lietuviško žodžio. Pamokėles paįvairindavo žaidimai, po kurių sėsdavome prie bendro pietų stalo. Sotūs ir pailsėję, kibdavome prie kūrybinio darbo. Beveik dvi savaites darėm prisiminimų medį, į kurį dabar žiūrėdami prisimename šaunųjį ketvertuką. Po karpymo ir dažymo, pramogavom: žaidėme kriketą, tinklinį. Poilsiui nuo darbų, vieną dieną skyrėme svečių supažindinimui su mūsų apylinkėmis: vykome į Ginučius, Palūšę, kopėme į Ladakalnį, aplankėme Bitininkystės muziejų. Džiugu, jog šiais metais galėjome susipažinti su dar kitomis kultūromis, sužinoti kitų šalių tradicijas ir į draugų sąrašą pridėti dar keletą nuostabių vardų.

  

Birželio 2 d. dalyvavome jau tradicija tapusiame kartingų turnyre Vilniuje. Šiais metais mūsų komandai atstovavo Mindaugas, nors prizinės vietos nelaimėjome, tačiau išbandėme savo jėgas. Renginyje vaikai buvo vaišinami ledais, kukurūzų spragėsiais bei kareiviška koše. Grįžome puikiai nusiteikę, degdami noru kitais metais vėl dalyvauti kartinguose.

  

Prastam orui pakoregavus mūsų planus, Tarptautinę šeimos dieną minėjome gegužės 19 d. Itin saulėtą popietę rinkomės lauko sporto aikštėje, kur vyko draugiškas šeimynų tinklinio turnyras. Varžybose pakvietėme dalyvauti ir buvusius globotinius. Mūsų džiaugsmui, jie mielai sutiko žaisti su jaunesniais broliais ir seserimis. Lyg tyčia, lyg netyčia - žaidimas baigėsi lygiosiomis. Prarastas jėgas atgavome namų kiemelyje valgydami sultingus šašlykus, o desertui skanavome naminių sausainių. Šypsenos vaikų veiduose parodė, kad  nenorime laukti kitų metų gegužės 15 dienos, o šeimos dieną minėsime dažniau ir dar linksmiau.

 Gegužės 18 dieną vaikų dienos centro vaikai tarptautinę šeimos dienos šventę nusprendė paminėti praleisdami bendrą popietę su tėveliais. Visi kartu dalyvavo viktorinoje, kurios metu atsakinėjo į užduodamus klausimus. Po viktorinos draugiškai ėjome kepti mūsų „Draugystės“ pyrago, kol mūsų pyragas kepė mes žaidėme įvairius stalo žaidimus. Iškepus pyragui atsigėrėme arbatos ir linksmai kalbėjomės. 

Gegužės 8 d. dienos centro vaikų grupė vyko į Molėtų rajone esantį Žalvario parką. Visi kartu  leidosi į keturias valandas trukusią kelionę, lydimą vaizdingų šeimininko komentarų apie kiekvieną eksponatą. Vaikai išbandė savo jėgas orientacinėse varžybose, važinėjo velokartu, šoko, pabuvojo net ir „baimės faktoriuje“.  Taip pat nepamiršome aplankyti Molėtuose esančią A. Truskausko medžioklės ir gamtos ekspoziciją. Čia turėjome galimybę išvysti įvairių egzotinių gyvūnų iškamšų, sužinoti, kuo kiekvienas gyvūnas yra įdomus ir naudingas gamtai.

 Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras siūlo psichologo darbą (0,5 et.)

 Reikalavimai

·         Aukštasis universitetinis išsilavinimas ir psichologo kvalifikacija.

·         Gebėjimas sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu valstybine kalba.

·         Gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų turintiems vaikams ir suaugusiems.

·         Gebėjimas planuoti, inicijuoti, derinti, dalyvauti bendruose įstaigos renginiuose.

·         Gebėjimas  bendrauti su  vaikais ir jų tėvais, bendradarbiauti su įstaigos specialistais