Birželio 2 d. dalyvavome jau tradicija tapusiame kartingų turnyre Vilniuje. Šiais metais mūsų komandą atstovavo Mindaugas, nors prizinės vietos nelaimėjome, tačiau išsibandėme savo jėgas. Viso renginio eigoje vaikai buvo vaišinami ledais, popkornais bei kareiviška košę. Grįžome puikiai nusiteikę, degdami noru kitais metais vėl dalyvauti kartinguose.Prastam orui pakoregavus mūsų planus, Tarptautinę šeimos dieną minėjome gegužės 19 d. Itin saulėtą popietę rinkomės lauko sporto aikštėje, kur vyko draugiškas šeimynų tinklinio turnyras. Varžybose pakvietėme dalyvauti ir buvusius globotinius. Mūsų džiaugsmui, jie mielai sutiko žaisti su jaunesniais broliais ir seserimis. Lyg tyčia, lyg netyčia - žaidimas baigėsi lygiosiomis. Prarastas jėgas atgavome namų kiemelyje valgydami sultingus šašlykus, o desertui skanavome naminius sausainius. Šypsenos vaikų veiduose parodė, kad  nenorime laukti kitų metų gegužės 15 dienos, o šeimos dieną minėsime dažniau ir dar linksmiau.Gegužės 8 d. dienos centro vaikų grupė vyko į Molėtų rajone esantį Žalvario parką. Visi kartu  leidosi į keturias valandas trukusią kelionę, lydimą vaizdingų šeimininko komentarų apie kiekvieną eksponatą. Vaikai išbandė savo jėgas orientacinėse varžybose, važinėjo velokartu, šoko, pabuvojo net ir „baimės faktoriuje“.  Taip pat nepamiršome aplankyti Molėtuose esančią A. Truskausko medžioklės ir gamtos ekspoziciją, kurios metu turėjome galimybę išvysti įvairių egzotinių gyvūnų iškamšų, sužinoti kuo kiekvienas gyvūnas yra įdomus ir naudingas gamtai.Balandžio 12 d. spektakliuku „Velykų belaukiant“ pradžiuginome vaikų darželio „Šaltinėlis“ mažuosius mūsų draugus. Tikimės, kad vaikučiams patiko pasakos herojai bei šokėjai.Balandžio 10 d. sulaukėme savo draugų – Jaunųjų Maltiečių iš Ignalinos. Jie atvažiavo su gausiomis vaišėmis. Atsidėkodami, parodėme nuotaikingą Velykinį spektakliuką, vėliau žaidėme žaidimus, vaišinomės arbata.Balandžio 5 d. sulaukėme svečių iš Vokietijos. Visi kartu smagiai praleidome popietę: šokome, dainavome, žaidėme. Kaip ir kiekvieną kartą vaikai neliko be dovanelių. 


Kovo 25 d. Užbaigdami „Savaitę be patyčių“ kepėme „Laimės“ sausainius. Kiekviename sausainėlyje buvo įdėti gražūs palinkėjimai apie laimę ir sėkmę. Dalindamiesi „Savaitės be patyčių“ nuotaikomis, sukūrėme draugystės knygą.Kovo 24 d. Draugiškumo vedami nusprendėme surengti vaikams estafetes. Šauniai parungtyniavus – nugalėjo vaikų draugystė, kurią šventėme besivaišindami saldainiais. Kovo 23 d. Norėdami parodyti, kokios skaudžios gali būti patyčios, žiūrėjome ir aptarėme filmą „Gerumo stebuklas“. 


Vakare ruošėmės pyrago kepimui. Visi draugiškai skanavome savo pačių iškeptą pyragą, spėliojome mįsles, draugiškai bendravome.Kovo 22 d. Įpusėjus savaitės be patyčių veiklai, organizavome draugišką viktoriną, kurios metu, vaikai pasiskirstę komandomis, atsakinėjo į įvairius klausimus, sprendė galvosūkius. Pralaimėjusiųjų nebuvo. Visi liko apdovanoti, o svarbiausia kupini geros nuotaikos.Kovo 21 d. Tęsiant „Savaitės be patyčių“ veiklą, mus aplankė VSAT bendruomenės pareigūnė – vyr. specialistė Jolanta Vaickuvienė. Pareigūnė papasakojo apie VSAT veiklą, parodė informacinį filmuką, pakvietė vaikus lankyti jaunojo pasieniečio būrelį. Po susitikimo, tęsiant mūsų Centro tradiciją, miestelyje dalijome pačių darytas gėles ir sulaukėme teigiamų emocijų iš aplinkinių.Kovo 20 dieną minėjome Žemės dieną. Šia dieną paminėjome įkeldami vaikų darytus ir dekoruotus inkilėlius, piešdami Laimės namelį, kuris simbolizavo saugų prieglobstį.Kovo 19-tą dieną startavo „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ Pirmąją dieną vaikai kūrė emblemas patyčių prevencijos tema. Gavosi labai spalvingos ir smagios emblemos, kuriomis pasipuošė tiek vaikai, tiek centro darbuotojai.Kovo 14 d. pas mus lankėsi Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Neringa Patiejūnaitė, kuri pasakojo apie sveiką ir pilnavertę vaikų mitybą. Vaikai sužinojo, kas yra sveikas gyvenimo būdas, kokia naudą organizmui suteikia pakankamas skysčių vartojimas ir gavo daug informacijos apie netinkamus užkandžius. Vaizdingai buvo pasakojama apie valgymo sutrikimų ligas. Išgirdę apie jas, visi pasižadėjo valgyti pusryčius, net ir košes. Džiaugiamės, kad vaikai labai aktyviai dalyvavo užsiėmime, daug diskutavo sveikos mitybos klausimais. 

Kovo 11 d. minėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 28 – asias metines piešdami plakatą su plevėsuojančia Lietuvos vėliava ir iš jos išskrendančiais paukščiais, kurie simbolizuoja laisvės skrydį. Vėliau žiūrėjome filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“ apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje, kur sotesnis gyvenimas atrodė vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas.

  

Kovo 3 d. dalyvavome Palūšėje vykstančiame renginyje - „Trauk stintelę“. Vaikai turėjo galimybę pamatyti kaip yra gaudomos stintos, sužinoti daugiau apie augaliją ir gyvūniją, esančią mūsų krašte, pajodinėti poniu, dalyvauti pasieniečių rengtose estafetėse bei linksmai pasibūti grupės „Balius“ koncerte.

 Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras siūlo psichologo darbą (0,5 et.)

 Reikalavimai

·         Aukštasis universitetinis išsilavinimas ir psichologo kvalifikacija.

·         Gebėjimas sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu valstybine kalba.

·         Gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų turintiems vaikams ir suaugusiems.

·         Gebėjimas planuoti, inicijuoti, derinti, dalyvauti bendruose įstaigos renginiuose.

·         Gebėjimas  bendrauti su  vaikais ir jų tėvais, bendradarbiauti su įstaigos specialistais


Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio minėjimas - ypatinga šventė, vienijanti lietuvių tautą visame pasaulyje. Vasario 26 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro vaikai ir suaugę, vedini bendrystės jausmo bei noro linksmai ir išradingai paminėti šią džiugią sukaktį, nusprendė  paminėjimą  susieti su pyne – juk pynė simbolizuoja jungtį tarp praeities ir ateities, tad nupynę 100 trispalvių apyrankių, kartu su šokių ir dainų pyne dovanojo senoliams, gyvenantiems Mielagėnų pal. J. Matulaičio parapiniuose globos namuose, ir mažyliams, lankantiems Ignalinos ,,Šaltinėlio‘‘ mokyklos Didžiasalio skyrių.Vasario 16 dieną turėjome unikalią galimybę švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kito sulauks tik mūsų anūkai. Tą dieną prisijungėme prie Ignalinos rajono savivaldybės organizuotos akcijos ,,100 laužų Lietuvos ateičiai“. 18 val., kartu su viso rajono laužais, suliepsnojo laužas ir mūsų namų kiemelyje. Laužo šviesoje ir šilumoje klausėmės sveikinimo žodžių Lietuvai ir kaip tikri signatarai pasirašėme pasižadėjimą:

,,Prižadu saugoti Lietuvą ir rūpintis ja bei jos žeme.

Prižadu mylėti ją iki paskutinės sekundės, kuria kvėpuoju.

Myliu Lietuvą!“.

O tuomet visi vieningai piešėme trispalvę ant sniego. Su dideliu entuziazmu ir meile piešta ji buvo tokia ryški, tokia graži. Labai džiaugiamės galėdami parodyti visai Lietuvai, kas yra meilė Tėvynei ir kokia ji mums brangi.Užgavėnės – tai metas, kai bandoma išvaryti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Vasario 13 d. riksmais, liepsnojančiu laužu, trankiais šokiais ir smagiais žaidimais žiemą išvyti susirinko nemažas būrys vaikų ir suaugusiųjų, pasipuošusių pačių pasigamintomis kaukėmis.   Sausio 17 d. mus aplankė Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Neringa Patiejūnaitė, kuri labai vaizdžiai pasakojo bei rodė trumpametražinius filmus apie psichoaktyvių medžiagų  žalą žmogaus organizmui.Sausio 16 d., mūsų nameliuose įvyko eglutės atsisveikinimo šventė  į kurią palydėti eglutės atvyko Kalėdų bobute su savo pagalbininkais – nykštukais. Bobutė atvežė vaikams skanėstų, bet taip paprastai jų neatidavė: vaikai žaidė linksmus žaidimus, šoko, deklamavo. Atsisveikinant Kalėdų bobutė pasiėmė su savimi eglutę ir išvyko.Sausio 14 d. vykome į Paliesiaus dvarą, kur žiūrėjome muzikinį spektaklį „Prieskonių indo paslaptis“ apie gėrį ir blogį. Po spektaklio vaikai turėjo galimybę sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kur darė savo „Naminukams“ namelius.Sausio  5 d.  kaip ir kiekvienais metais sulaukėme savo draugų – jaunųjų maltiečių. Visi kartu smagiai praleidome laiką: žaidėme Kalėdinius žaidimus, šokome. Svečiai atsidėkodami vaikams paliko saldžių dovanėlių.


Sausio 4 d.  vyko susitikimas su Ignalinos rajono meru. Susitikimo metu Ignalinos rajono meras pasveikino vaikus ir darbuotojus su naujaisiais metais ir įteikė vaikams saldžių dovanėlių.