Naujienos

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 28 – liepos 4 dienomis, Lietuvoje vyksta specialūs globėjų savaitės renginiai – susitikimai, piknikai, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros ir kt.
Renginių metu visuomenei pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus.
Globos savaitę Ignalinos rajono savivaldybėje:
- Birželio 28 dieną, 15.00 val. filmo "Mūsų namai" peržiūra.
Nuoroda į renginį:
https://rb.gy/owh3zj

-Birželio 30 dieną 17.30 val. aktyvi sportinė veikla „Pramogos ant smėlio“.
Nuoroda į renginį:
https://rb.gy/d55rks

-Liepos 4 dieną 10.00 val. šv. Mišios už globėjus ir globojamus vaikus.
Nuoroda į renginį:
https://rb.gy/qyn8vn

 


INFORMACIJA

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius teikia nemokamą pirminę teisinę pagalbą.


Mieli globėjai (rūpintojai), įtėviai, maloniai kviečiame į savipagalbos grupės susitikimą 

Spalio 3 dieną Globos centro komanda dalyvavo Ignalinoje vykusioje "Rudens mugėje". Šventės metu viešino globą ir įvaikinimą. Mugės lankytojams buvo dalinamos skrajutės su informacija apie Globos centrą ir jo teikiamas paslaugas, lankstinukai apie įvaikinimą bei Globos centro atributai. Kartu su mumis mugėje dalyvavo Chna piešimo meistrė iš Zarasų Alesandra Gaušienė, kuri mugės lankytojams dovanojo smagią pramogą - laikinas Chna tatuiruotes.

Dėkojame mugės organizatoriams už suteiktą  galimybę dalyvauti šventėje, o Alesandrai - už mūsų kiemelio lankytojams suteiktą pramogą.

 
Kviečiame į globėjų (rūpintojų) ir įtėvių GIMK pagrindinius mokymusMieli globėjai (rūpintojai) įtėviai,maloniai kviečiame į savigalbos grupės susitikimą, kuris vyks spalio 7 d. 14 val.

Aktuali informacija GLOBĖJAMS!
Raginame visus globėjus (rūpintojus) kreiptis į savo rajono socialinės paramos skyrių ir rašyti prašymą maisto paketams iš ES gauti. PAKETAI SKIRIAMI GLOBOJAMIEMS VAIKAMS NEPRIKLAUSOMAI NUO GLOBĖJŲ PAJAMŲ!

Liepos 5 d. minėjome Globėjų dieną.
Akimirkos iš šventės.GLOBĖJŲ DIENA 2020 M.

https://www.youtube.com/watch?v=GKd5sRCD5pM                                                                                                                        

 

Vaikų globos ir globėjų savaitė

Birželio 29 - liepos 5 d.

 

Lietuvoje kiekvieną dieną yra vaikų, kurių saugumui ir sveikatai kyla pavojus. Vaikams reikalinga skubi laikina pagalba šeimoje arba nuolatinė globa, kai teismas priima sprendimą, kad vaiko tėvams nepavyko išspręsti asmeninių psichologinių ar socialinių problemų.

Šiuo metu Vaikų globos institucijose vis dar auga 1 777 vaikai. 2020 metai Lietuvoje paskutiniai, kai vaiko globėju gali tapti institucijos (vaikų globos namai).

Šiuo metu Lietuvoje vaikus globoja 3 839 šeimos ir jose auga 4 936 vaikai. Nuoširdi padėka tiems, kurie sąmoningai apsisprendė užauginti žmogų, kurie atvėrė savo namų duris ir širdis. Deja, bet Lietuvoje budinčių globotojų ir globėjų trūksta.  

 

Šiemet globėjams padėkoti skirta savaitė

 Kasmet pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena.  Šilalės socialinių paslaugų namų darbuotojoms, kurios rengia ir konsultuoja globėjus ir įtėvius, kilo mintis, jog yra būtina diena metuose, kuri būtų skirta GLOBĖJAMS. Savo siūlymą teikė Seimui, Prezidentei ir Lietuvos vyskupų konfederacijos pirmininkui. 2017 metais Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme liepos pirmasis sekmadienis paskeltas Globėjų diena (Nr. XIII-860, 2017-12-07, paskelbta TAR 2017-12-13).

Šiemet globėjams bus skirta visa savaitė (nuo birželio 29 iki liepos 5 d.). Globos centrų darbuotojai, vaikų gynėjai, bendražygiai ir bendraminčiai, suvieniję širdis, protus ir kūrybiškumą savaitę prieš Globėjų dieną skirs renginiams visuomenei, siekiant išreikšti pagarbą ir rūpestį globojančioms šeimoms, papasakojant apie globos situaciją Lietuvoje.

Tikime, jog informacijos sklaida didins visuomenės sąmoningumą ir brandumą, motyvuos kilniems ir svarbiems sprendimams – užauginti žmogų, atvers žmonių širdis ir protus.

ŽMONĖMS, KURIE JAU KELIAUJA DRAUGE SU GLOBOTINIU, bus skirtas nuoširdus, išskirtinis dėmesys ir pagarba, auginant žmogų, kurio prigimtinė šeima šiandien yra per silpna jį užauginti.                                          


Globėjų dienos simbolis

 

Šiais metais Globėjų diena įgis ir savo kūrybinį veidą – Globėjų dienos simbolį. Juo tapo menininko Leono Striogos, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, medinė skulptūra „Globėjas“.

„Globėjo“ legenda: pasaulyje gyvena žmonės, kurie klauso ausimis ir girdi širdimi. Jų akys spinduliuoja šviesą, o rankos šilumą dalina. Juos vadina globėjais. Kai į pasaulį ateina vaikas ir pasveikina jį balsu, šie žmonės išgirsta ir keliauja balso link. Kad apkabintų ir parodytų dėmesį. Kad tame glėbyje užaugintų žmogų. Didelį kaip pats gyvenimas. Ši medinė skulptūra – simbolis globėjų, kurie išgirdo.

Istorija apie Globėjų dienos simbolio pasirinkimą socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalinsime nuo birželio 30 d.

Apie menininką Leoną Striogą rašoma:

<...>Tai talentingas menininkas ir labai mielas žmogus. Jis ir pats asmeniškai, ir savo kūriniais dovanoja skaidrią emociją, jis negali būti nemylimas. Tie geri jausmai, išgyvenimai, be abejo, labai svarbūs ir reikšmingi.<...>

Visoje Lietuvoje vykstančių renginių programas kviečiame parsisiųsti čia:  

https://globoscentrai.lt/files/front/globoscentrai.xlsx

 

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems, apsijungsiantiems ateinančią savaitę į tikėjimo, sąmoningumo ir pagarbos šventę dėl vaikų, dėl ateities!


   Kviečiame tėvus, įtėvius ir globėjus dalyvauti nemokamose nuotolinėse psichologo paskaitoseSVARBI INFORMACIJA

 

Kviečiame į globėjų (rūpintojų) ir įtėvių GIMK pagrindinius mokymus

 

PSICHOLOGO PASLAUGŲ PIRKIMAS

 

1. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras  numato pirkti psichologo konsultacijas Ignalinos rajono globėjams ir jų globojamiems vaikams.

2. Pirkimo objektas – individualios ir grupinės psichologo konsultacijos, esant būtinybei dalyvauti atvejo vadybos  posėdžiuose. Paslaugos (ne mažiau kaip 60 val. per mėnesį) bus   teikiamos  Ignalinos rajone. Sutartis bus sudaroma 10 mėn.

3. Psichologo paslaugas gali teikti asmuo, turintis psichologijos bakalauro ir psichologijos magistro kvalifikacinius laipsnius. Asmuo turi turėti individualios veiklos pažymą.

 

 Kontaktai pasiteiravimui:

 Tel. 8 (386) 59 200; 8 650 40 969

  El.p. sala@ignalina.lt

Kviečiame į globėjų (rūpintojų) ir įtėvių GIMK pagrindinius mokymus